אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שירות התעסוקה: 208.5 אלף דורשי עבודה בחודש מרץ צילום: שאול גולן

שירות התעסוקה: 208.5 אלף דורשי עבודה בחודש מרץ

מדובר בירידה של 2% בהשוואה לחודש פברואר. מספרם של המפוטרים הסתכם בחודש שעבר בכ- 12.6 אלף איש, והם היוו 6% מכלל דורשי העבודה

28.04.2014, 11:20 | אמנון אטד

מספרם של דורשי העבודה בלשכות התעסוקה (נתונים מנוכי עונתיות) ירד בחודש מרץ ב- 2% בהשוואה לפברואר והסתכם בכ- 208.5 אלף איש, כך מתברר מהנתונים החודשיים שמפרסם היום (ב') שירות התעסוקה. על פי שירות התעסוקה, דורש עבודה הוא תושב ישראל שהתייצב בלשכת שירות התעסוקה באזור מגוריו לפחות פעם אחת בחודש הדיווח.

קראו עוד בכלכליסט

לשכת התעסוקה, צילום: יובל חן לשכת התעסוקה | צילום: יובל חן לשכת התעסוקה, צילום: יובל חן

נתוני המגמה שמחשבת הלמ"ס על פי הנתונים מנוכי העונתיות של שירות התעסוקה מצביעים אף על תמונה חיובית הרבה יותר: מאז חודש ספטמבר בשנה שעברה יורד מספר דורשי העבודה מדי חודש בשיעור ממוצע של 0.4%. זאת לאחר עלייה כמעט רצופה שנרשמה במספרם במהלך השנתיים הקודמות.

במספרם של דורשי העבודה ללא הבטחת הכנסה וללא אקדמאים נרשמה בחודש מרץ ירידה של 2.7% בהשוואה לחודש הקודם, והוא הסתכם בכ- 83.6 אלף איש. יחד עם זאת, בסדרה זו (על פי נתוני המגמה) נרשמה מתחילת שנת 2013 עלייה בשיעור מצטבר של כ- 12%. עלייה זו מוסברת בעיקר בשינויי החקיקה שנכנסו לתוקף בחודש אפריל בשנה שעברה, שבהם "בוטלה ההבחנה בין מובטל יומי למובטל חודשי" לעניין זכאות לדמי אבטלה במוסד לביטוח לאומי.

יחד עם הנתונים החיוביים, מצביע הפרסום של שירות התעסוקה גם על צד פחות מעודד: "עומק האבטלה", המבטא את אותם מובטלים שצברו ב- 12 החודשים האחרונים יותר מ- 270 ימי אבטלה, נותר בחודש מרץ כמעט ללא שינוי לעומת החודש הקודם. מספרם של מובטלים אלה הסתכם בחודש שעבר בכ- 76.6 אלף איש והיווה 36.2% מסך דורשי העבודה בלשכות התעסוקה. מספרם של המובטלים המוגדרים בקבוצה זו נמצא כבר שנתיים בעלייה, לאחר שבשנת 2012 עמד מספרם הממוצע על כ-72 אלף איש. מספרם של המפוטרים הסתכם בחודש מרץ בכ- 12.6 אלף איש, והם היוו 6% מכלל דורשי העבודה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
התנסות אישית שלי לגבי לשכת התעסוקה:
אני מהנדס עם תואר שני בן 37 מובטל. הביקור בלשכת התעסוקה לא שווה את כרטיס האוטובוס ואין מה להוסיף. ואגב אני מוכן לעבוד בכל עבודה. לדעתי כמו בכל מקום במגזר הציבורי העבודות הטובות שמורות למקורבים, אין הצעות , הפקידות מזלזלות ולא מבינות למה אנשים באים לחפש עבודה יותר מאשר להחתים כרטיס. אחרי כמה חודשים התייאשתי.
מת בחיים  |  28.04.14
6.
שטויות במיץ גזר
משחקים במספרים כדי להציג נתונים יפים עבור המשק הישראלי. בפועל לא מתחשבים במובטלים שכבר אינם זכאים לדמי אבטלה (הם לא באים לחתום מכיוון שלא מגיע להם כבר כלום) ולא מתיחסים למגזרים החרדי והערבי. המצב בארץ גרוע מאוד (לשון עדינה) ובעתיד לא נראה שינוי באופק. תראו את כתבות הפיטורים של אחרי החגים ותראו כמה חברות "מתיעלות".
פטריוט , מרכז  |  28.04.14
לכל התגובות