אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נעילה מעורבת בוול סטריט; בנק אוף אמריקה צלל ב-6.3% צילום: בלומברג

דיווח שוטף

נעילה מעורבת בוול סטריט; בנק אוף אמריקה צלל ב-6.3%

דאו ג'ונס עלה ב-0.5%, נאסד"ק נחלש ב-0.03% ומדד S&P 500 ננעל בעלייה של 0.3%. הפד השעה את תוכנית הרכישה העצמית של הבנק בגלל טעות חישוב. מחיר הנפט התחזק ב-0.2% ונקבע על 100.8 דולר לחבית

28.04.2014, 23:05 | ערן סוקול
דאו ג'ונס נאסד"ק

S&P 500

וול סטריט, צילום: בלומברג וול סטריט | צילום: בלומברג וול סטריט, צילום: בלומברג

23:02 - המסחר בבורסות ניו יורק ננעל במגמה מעורבת; דאו ג'ונס עלה ב-0.5%, נאסד"ק נחלש ב-0.03% ומדד S&P 500 ננעל בעלייה של 0.3%. מניית בנק אוף אמריקה צללה ב-6.3%.

22:20 - הנפט ננעל בעלייה, כשברקע הסנקציות של אירופה וארה"ב על רוסיה. מחיר חבית נפט עלה היום (ב') בבורסת הסחורות של ניו יורק ב-0.2% - וננעל על 100.8 דולר לחבית.

21:10 - בבורסת הסחורות של ניו יורק ננעל מחיר הזהב בירידה של 0.1% ברמה של 1,299 דולר לאונקיה. לדברי ג'פרי רייט (Wright) דירקטור ב-H.C. Wainwright "הסנקציות שהוטלו על רוסיה לא היו חמורות כמו שהשוק ציפה,נתוני שוק הדיור נראו טוב והיתה נהירה של משקיעים בחזרה לנכסי סיכון בפתיחת המסחר. כל אלו לחצו את מחר הזהב מטה".

20:20 - Bank of Americaהמסומן (BAC) הודיע כי ביצע טעות חישוב לגבי השקעות שבוצעו ביחד עם מריל לינץ' לפני חמש שנים. כתוצאה, הפד הורה לבנק להשעות את התכנית לרכישה עצמית של מניות בהיקף 4 מיליארד דולר ולהעלאת היקף תשלום הדיבידנד מסנט אחד למניה ל-5 סנט למניה.

19:30 - המסחר בבורסות אירופה ננעל בעליות. פוטסי בלונדון עלה ב-0.2%, דאקס הגרמני הוסיף 0.5%, קאק בפריז התחזק ב-0.4% והבורסה במילנו עלתה ב-0.3%.

18:30 - לאחר חמש שנים של שוק שורי בארה"ב, ועל רקע התנודתיות הגוברת לאחרונה, עולים ספקות בקרב חלק מהמשקיעים באשר להמשך המגמה החיובית בשוקי המניות בארה"ב. אולם, להערכתו של ג'ונתן גולוב (Golub) אסטרטג ב-RBC Capital Markets, רק מיתון יכול לעצור את השוק השורי. לדבריו "מהלכים של ראלי בשוק ההון לא מסתיימים כאשר הם 'מתעייפים', אלא כאשר מגיע מיתון. שבע מתוך שמונה השווקים השוריים האחרונים, נגמרו עם תחילתו של מיתון". באשר לשאלה האם הכלכלה עלולה להיכנס למיתון בקרוב? השיב גולוב - לא. זאת בהתחשב בקצב ההתאוששות של הכלכלה האמריקאית מאז המיתון האחרון.

17:00 - מאקרו ארה"ב - הפתעה לטובה: בחודש מרץ נרשמה עלייה של 3.4% במספר הבתים בהליך מכירה, העלייה הראשונה זה תשעה חודשים. הצפי בשוק היה לגידול של 1% במספר הבתים, זאת לעומת ירידה של 0.8% שנרשמה בחודש הקודם.

16:55 - חברת תאי הגזע הישראלית בריינסטורם(BCLI) קיבלה את אישור רשות התרופות והמזון בארה"ב (FDA) להתחיל בניסוי שלב 2 בחולי ניוון שרירים מסוג ALS, אשר ייערך בשלושה מרכזים קליניים בעולם. הניסוי יבוצע בשילוב קבוצת ביקורת. אישור ה-FDA התקבל בעקבות הצלחתם של שני שלבי הניסוי הקודמים, שלב 1/2 ושלב 2a, אשר בוצעו בישראל בראשותו של פרופ' דמיטריוס קרוסיס מהמחלקה הנוירולוגית בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. בשני הניסויים הקודמים, במסגרתם טופלו כ-30 חולים, הוכח הטיפול כבטוח ואף ניכרו אצל חולים שיפורים בתפקודים מסוימים הנפגעים בעקבות המחלה, וביניהם יכולת הנשימה והפעלת שרירים שונים, דבר שהינו חסר תקדים בחקר מחלת ה-ALS. 

16:35 - המסחר בניו יורק נפתח בעליות, דאו ג'ונס עולה ב-0.7%, S&P 500 ונאסד"ק מתחזקים ב-0.4%; פייזר קופצת 2.8%.

15:20 - חברת אלטק(ELTK) מפתח תקווה, העוסקת בייצור מעגלים מודפסים גמישים-קשיחים, מדווחת על תוצאותיה לרבעון הרביעי של 2013. הכנסות החברה הסתכמו ב-12.7 מיליון דולר ברבעון, גידול של 11.4% בהשוואה להכנסות של 11.4 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2012. ההפסד הסתכם (על בסיס non-GAAP) ב-271 אלף דולר או 4 סנט למניה ברבעון, לעומת רווח נקי בסך 294 אלף דולר או 4 סנט למניה ברבעון הרביעי של 2012.

 

14:20 - טבע(TEVA) מדווחת על תוצאות מאכזבות במחקר שלב 3, שנועד להעריך מתן משולב של התכשיר custirsen עם טיפול כימותרפיה מקובל של דוסטקסל ופרדניזון, בהשוואה למתן דוסטקסל ופרדניזון בלבד. ממצאים ראשונים אודות הארכת משך חיי המטופלים, מראים שהוספת custirsen לטיפול המקובל בדוסטקסל ופרדניזון לא השיגו את היעד המרכזי של המחקר - שיפור אחוז השורדים, בהשוואה למתן דוסטקסל ופרדניזון בלבד. המחקר נערך בקרב גברים עם סרטן ערמונית גרורתי העמיד לטיפולים הורמונליים.

13:30 - שבוע המסחר בבורסות המובילות בניו יורק ייפתח היום (ב') לקראת פרסום נתוני הבתים בהליך מכירה לחודש מרץ. החוזים העתידיים על דאו ג'ונס ונאסד"ק עולים ב-0.4%, החוזים על S&P 500 מתחזקים ב-0.3%. ברקע: מגמה חיובית בבורסות אירופה והמשך המתיחות באוקראינה. 

 

13:20 - מאקרו ארה"ב: היום לאחר פתיחת המסחר (17:00 שעון ישראל) יפורסמו נתוני הבתים בהליך מכירה לחודש מרץ. הצפי בשוק הינו לגידול של 1% במספר הבתים, זאת לעומת ירידה של 0.8% שנרשמה בחודש הקודם.

13:15 - מדינות המערב צפויות להטיל היום סנקציות נוספות על רוסיה, כך טען נשיא ארצות הברית ברק אובמה במהלך ביקור בפיליפינים. "הסנקציות יהיו מבוססות על אלו שכבר הטלנו. אנחנו מתקדמים ומוציאים רשימה מורחבת של אנשים", אמר. לדבריו, המהלך נועד לגרום לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין לפעול לפתירת המשבר באוקראינה. במידה וגל הסנקציות הנוכחי לא יעבוד, בשלב הבא יפעלו נגד סקטורים כמו הבנקאות, הוסיף. "אנחנו נהיה בעמדה חזקה יותר להרתיע את פוטין כשהוא יראה שהעולם מאוחד ושארה"ב ואירופה מאוחדות ולא מדובר רק בקונפליקט אמריקאי – רוסי". דבריו של אובמה נאמרו לאחר שבשבת הסכימו מנהיגי מדינות ה-G7 להגביר את הסנקציות. 

 

13:00 - המסחר בבורסות המובילות באירופה מתנהל כעת בעליות. בניגוד לבורסות אסיה, הבורסות באירופה הגיבו להתפתחויות באוקראינה כבר ביום שישי, במקביל לירידות שנרשמו בניו יורק. כעת, למרות המשך המתיחות באוקראינה, הבורסות נהנות מסנטימנט חיובי לאחר דיווח כי ענקית הפרמצבטיקה פייזר(PFE) , יצרנית התרופות הגדולה בארצות הברית, אישרה היום כי היא מעוניינת לרכוש את אסטרהזנקה הבריטית עבור 58.8 מיליארד ליש"ט (98.7 מיליארד דולר).

פוטסי דאקס

CAC 40 מילנו

12:45 - המסחר בבורסות המובילות באסיה ננעל הבוקר בירידות על רקע הירידות שנרשמו בניו יורק בסוף השבוע והמתיחות באוקראינה. ניקיי ביפן ירד ב-1%, הבורסה בשנגחאי איבדה 1.6% והאנג סנג ירד ב-0.4%.

נציגי 28 המדינות באיחוד האירופי ייפגשו היום לשם קבלת החלטה על הרחבת הרשימה של גורמים רוסיים שנכסיהם יוקפאו ושכניסתם למדינות שונות תיאסר. על פי מקורות אירופיים, 15 אזרחים רוסים בעמדות כוח יוכנסו לרשימה. "המתח באוקראינה שוב גובר. המשמעות בפועל היא פתיחה ברגל שמאל של שבוע המסחר באסיה", אומר היום איבן לוקאס (Evan Lucas), אסטרטג ב-IG ממלבורן.

ולדימיר פוטין - הצליח להוריד את השווקים באסיה בפתיחת שבוע המסחר, צילום: אי פי אי ולדימיר פוטין - הצליח להוריד את השווקים באסיה בפתיחת שבוע המסחר | צילום: אי פי אי ולדימיר פוטין - הצליח להוריד את השווקים באסיה בפתיחת שבוע המסחר, צילום: אי פי אי

12:30 - מיקרוסופט(MSFT) פרסמה אזהרת אבטחה על פרצה חדשה ומסוכנת בדפדפן אינטרנט אקספלורר, שיכולה לאפשר להאקר לבצע פעולות במחשב המותקף. בהודעה שפרסמה אומרת מיקרוסופט כי מדובר בפרצה מוגבלת וממוקדת, שמאפשרת להאקרים להשתלט על מחשבים ולבצע בהם פעולות ללא ידיעת המשתמש, אם זה האחרון גלש באמצעות אקספלורר לאתר זדוני שיצרו האקרים במטרה לנצל את הפרצה.

בנוסף, אחרי שבמהלך הרבעון האחרון של 2013 הצליחה ווינדוס פון של מיקרוסופט להגיע לנתח שוק של 10.3% ממכירות הסמארטפונים בגרמניה, בריטניה, צרפת, איטליה וספרד מתרסקת מערכת ההפעלה ב-27.2%. לפי נתוני חברת המחקר קאנטר שפורסמו באתר ZDnet, ברבעון הראשון של השנה עמד נתח השוק הממוצע של ווינדוס פון על 8.1% בלבד באותן המדינות.

12:15 - טבע(TEVA) וחברת התרופות טאקדה (Takeda) חתמו על הסכם המאפשר לטאקדה לשווק את התרופה האינובטיבית של טבע לטיפול במחלת הפרקינסון, רסג'ילין ביפן.על פי ההסכם, טאקדה תפתח טבליות רסג'ילין לשוק היפני ותגיש בקשה לרישום תרופה חדשה ביפן. הפרטים הכספיים של ההסכם חסויים.

12:00 - פלוריסטם(PSTI) הודיעה היום על קבלת אישור מבקר האיחוד האירופי לייצור תאי גזע מהשלייה במפעל ייצור התאים בחיפה עבור השלב השלישי של הניסויים הקליניים, בכל מדינות האיחוד האירופי. עם קבלת אישור זה, רשאית פלוריסטם לייצר תאים עבור ניסויים קליניים בכל השלבים ובכל המדינות החברות באיחוד. האישור ניתן על ידי מבקר שמונה על ידי הרשויות האירופיות ואשר ביקר במפעל לייצור תאים בנפח מסחרי בחיפה. תהליכי הייצור המפעל, ובכלל זה מבנה המפעל, הציוד, מערכות הבקרה והניהול וכיוצא באלה עמדו בדרישות שהוגדרו על ידי האיחוד.

11:45 - מניית מלאנוקס(MLNX) צפויה להמשיך לרכז עניין לאחר שצללה ביותר מ-15% ביום שישי, תגובת המשקיעים לתוצאות המאכזבות שפרסמה החברה לרבעון הראשון של השנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות