אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש בראש עם אפל וגוגל: פייסבוק פולשת לזירת משחקי המובייל

ראש בראש עם אפל וגוגל: פייסבוק פולשת לזירת משחקי המובייל

הרשת החברתית תתחיל לקדם באגרסיביות את פלטפורמת פיתוח המשחקים שלה. "הימים בהם הרעיון של הפצת משחקים בפייסבוק סבב סביב 'שלח פרה ל-100 חברים' הרחק מאחורינו", אמר ראש חטיבת מוצרי הפיתוח בחברה

28.04.2014, 14:04 | נמרוד צוק

פייסבוק פותחת חזית חדשה מול גוגל ואפל: החברה מתחילה לדחוף באגרסיביות את הפלטפורמה שלה למפתחי משחקי מובייל, שמבוססת על הטכנולוגיה של חברת Parse שקנתה לפני שנה.

קראו עוד בכלכליסט

ביום ד' הקרוב צפוי מארק צוקרברג לחשוף פרטים נוספים על האסטרטגיה החדשה, בכנס המפתחים F8 שתקיים החברה בסן פרנסיסקו. המסר המרכזי שלו, על פי בלומברג, צפוי להיות כי לפייסבוק יש כלים שיעזרו למפתחים ליצור משחקי מובייל מהר יותר, ובמקביל להפיץ אותם ל-1.28 מיליארד המשתמשים של הרשת החברתית.

פייסבוק מנסה להתנתק מהדימוי האפרורי של משחקים כפארמוויל פייסבוק מנסה להתנתק מהדימוי האפרורי של משחקים כפארמוויל פייסבוק מנסה להתנתק מהדימוי האפרורי של משחקים כפארמוויל

מאז רכישתה על ידי פייסבוק, גדל מספר האפליקציות שנבנו תוך שימוש בכלים של Parse פי שלוש, טוענת החברה, והגיע ל-260 אלף. "אנחנו ממוקדים בלעזור למפתחים לפתור את הבעיות שלהם - לבנות אפליקציות, להגדיל את קהל המשתמשים ולייצר הכנסות. הימים בהם הרעיון של הפצת משחקים בפייסבוק סבב סביב 'שלח פרה ל-100 חברים' הרחק מאחורינו", אמר מנכ"ל Parse לשעבר וראש חטיבת מוצרי הפיתוח בפייסבוק, איליה סוקהאר, בהתייחסו לשיטות השיווק הידועות לשימצה בהן קודמו בעבר משחקים כמו פארמוויל של זינגה.

כלים נוחים למפתחים

מטרת החברה היא להרחיב את הבסיס עליו נשענות ההכנסות שלה מפרסום במובייל - ערוץ הכנסות שמהווה כיום 59% מכלל הכנסות החברה מפרסום. זהו אפיק ההכנסה בעל קצב הצמיחה המהיר ביותר עבור החברה, שאחראי במידה רבה להכפלת ערך המניה שלה מאז ההנפקה ב-2012.

הכלים של Parse מאפשרים למפתחי אפליקציות לטפל בקלות בפעולות שונות מאחורי הקלעים, לשאוב מידע על המשתמשים מרשתות חברתיות ולעקוב אחרי דפוסי השימוש באפליקציה, והם ניתנים בחינם בגרסה הבסיסית או תמורת תשלום של 200 דולר ומעלה עבור גרסאות הפרימיום, ובין המשתמשים שלהם אפשר למצוא גם חברות גדולות כמו סמסונג ואיביי, טוענת החברה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות