אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מארק מוביוס מרגיע: "הגמול גבוה מהסיכון בהשקעות ברוסיה ובאוקראינה" צילום: בלומברג

מארק מוביוס מרגיע: "הגמול גבוה מהסיכון בהשקעות ברוסיה ובאוקראינה"

יו"ר טמפלטון, שהקרנות בניהולו מחזיקות 700 מיליון דולר במניות אוקראיניות ורוסיות, התייחס למתיחות בין שתי המדינות: "המסר שמגיע מהחברות שבהן השקענו הוא שלא מדובר בסיפור גדול"

28.04.2014, 20:38 | שירות כלכליסט
הגמול בשלב זה מהשקעות במניות ברוסיה ובאוקראינה גבוה מהסיכונים, כך לטענתו של מארק מוביוס, יו"ר טמפלטון. "החישוב הנוכחי שלנו הוא שהגמול גבוה מהסיכון הן עבור השקעות ברוסיה והן עבור השקעות באוקראינה", אמר מוביוס בראיון לסוכנות החדשות רויטרס. הקרנות שהוא מנהל מחזיקות 200 מיליון דולר במניות אוקראיניות ו-500 מיליון דולר במניות רוסיות.

קראו עוד בכלכליסט

"מרבית הנכסים וההשקעות שלנו באוקראינה הם בצד המערבי של המדינה, הצד הלא דובר רוסית. המסר שמגיע מהחברות שבהן השקענו הוא שלא מדובר בסיפור גדול. בכל הקשור לרוסיה, המחירים היו מדוכאים והשערוכים אטרקטיביים במיוחד".

חייל רוסי בחצי האי קרים (ארכיון), צילום: רויטרס חייל רוסי בחצי האי קרים (ארכיון) | צילום: רויטרס חייל רוסי בחצי האי קרים (ארכיון), צילום: רויטרס

ארצות הברית הקפיאה החודש נכסים והגבילה את התנועה של שבעה אישים רוסים המקורבים לנשיא ולדימיר פוטין, וכן הטילה סנקציות על 17 חברות בעקבות הפעולות של מוסקבה באוקראינה. במקביל, האיחוד האירופי הודיע כי יטיל סנקציות על 15 אנשים רוסים. כתוצאה מכך רוסיה מאיימת על ארצות הברית ועל האיחוד האירופי בתגובה כואבת.

"אנחנו נגיב, כמובן", מסר סגן שר החוץ הרוסי סרגי ריאבקוב לסוכנות החדשות אינטרפקס. "אנחנו בטוחים שלתגובה הזו תהיה השפעה כואבת על וושינגטון". הוא לא סיפק פרטים נוספים, אך הדגיש כי בפני רוסיה עומד "טווח רחב" של אפשרויות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות