אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בונוס ביוגרופ ביצעה השתלה ראשונה של עצם בפנים; המניה מזנקת

תהליך הקליטה הראשוני בגוף צפוי להימשך כארבעה חודשים. ההשתלה בוצעה במטופל הראשון מבין 20 שיקחו חלק בניסוי הקליני שמבצעת החברה

29.04.2014, 10:21 | מיקי גרינפלד

בונוס ביוגרופ מדווחת כי אתמול בוצעה השתלה ראשונה בבני אדם, בניסוי הקליני להשלמה של חסר באחת מעצמות הפנים, ובכלל זה, חסר עצם בלסת העליונה או התחתונה, באמצעות שתל חי של עצם אנושית המיוצר על ידי בונוס. להערכת החברה, השתל החי של העצם האנושית צפוי להיקלט ללא כל דחייה בגופו של המטופל. תהליך הקליטה הראשונים צפוי להימשך כארבעה חודשים.

קראו עוד בכלכליסט

 ההשתלה בוצעה במסגרת ניסוי קליני להשלמה של חסר באחת מעצמות הפנים במטופל הראשון שגויס לניסוי - מדובר בחסר עצם בלסת באמצעות שתל חי של עצם אנושית, המיוצר במרכז הייצור של בונוס ביוגרופ, בפארק מת"מ בחיפה. 

השלבית המקדמיים של הניסוי, טרם ביצעו ההשתלה, הסתיימו בהצלחה. אלה כללו הוצאת דגימה של רקמת שומן מהמטופל, העברתה אל מרכז הייצור של בונוס ביוגרופ, הפקה של תאים מרקמת השומן, גידול התאים הנדרשים לייצור שתל חי של עצם אנושית, ייצור השתל החי של העצם האנושית, העברתו ממרכז הייצור אל אתר ההשתלה.

בשבועות הקרובים, צפויה השלמת דגימה של רקמת שומן מכ-20 המטופלים אשר ישתתפו בניסוי הקליני במילוי חסרי עצם שונים בעצמות הפנים. החברה מעריכה כי בחלוף כארבעה חודשים ממועד ביצוע השתלה של שתל חי של עצם אנושית בכל אחד מבין המטופלים, צפויות להתקבל תוצאות ביניים ראשונות בהתייחס לקליטת שתל העצם בכל מטופל, כאשר הניסוי הקליני, מתוכנן להסתיים תוך כשנה מהמועד בו תבוצענה ההשתלות במטופלים.

שי מרצקי, מנכ"ל בונוס ביוגרופ אמר היום כי "שנים של מחקר ופיתוח בחקר תאי גזע הובילו את בונוס ביוגרופ לכך שלראשונה הושתלה בבן אדם עצם אנושית שגודלה מחוץ לגופו. משמעות ההשתלה, היא הוכחת ההיתכנות של יכולת החברה לייצר בהצלחה שתל אנושי חי במרכז הייצור ולהביאו לידי השתלה. כעת עיננו נשואות לעבר ארבעת החודשים הקרובים בהם ייבחן כושר האיחוי של השתל החי של העצם האנושית מתוצרת בונוס ביוגרופ, להשגת ריפוי מוחלט במטופל". 

מנכ"ל בונוס ביוגרופ שי מרצקי, צילום: אדוארד קפרוב מנכ"ל בונוס ביוגרופ שי מרצקי | צילום: אדוארד קפרוב מנכ"ל בונוס ביוגרופ שי מרצקי, צילום: אדוארד קפרוב

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות