אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נעילה מעורבת בבורסות אסיה צילום: בלומברג

נעילה מעורבת בבורסות אסיה

ניקיי עלה ב-0.2%, האנג סנג איבד 1.4%, שנגחאי עלה ב-0.3%; הבנק המרכזי של יפן הותיר את המדיניות המוניטרית ללא שינוי. יצרנית האלומיניום הגדולה בסין נפלה ב-4.5% לאחר פרסום הדוחות

30.04.2014, 11:22 | שירות כלכליסט

המסחר בבורסות אסיה מתנהל היום (ד') במגמה מעורבת, כשבורסת הונג קונג מאבדת גובה לאחר הראלי החיובי של אתמול.  

ניקיי האנג סנג שנגחאי

המניות בבורסה של הונג קונג נסוגות, יום לאחר העלייה החדה של 1.5% במדד האנג סנג. הראלי של אתמול החל לאחר שהנהלת הבורסה פרסמה את פרטי התוכנית שתאפשר למשקיעים זרים לרכוש מניות של חברות סיניות.

מניית תאגיד האלומיניום של סין - Aluminum Corporation of China, הידועה בשם הקצר Chalco - ירדה ב-4.5% בהונג קונג לאחר שהחברה דיווחה על התרחבות ההפסד ברבעון הראשון - הפסד שמקורו בירידת מחירים בשווקים הבינלאומיים - מחיר האלומיניום בבורסה של לונדון צנח ב-14% ברבעון הראשון, לאחר תשע שנים של ייצור עודף בעולם.

ענקית האלומיניום דיוווחה על הפסד של 2.2 מיליארד יואן - 352 מיליון דולר - או 0.16 סנט למניה ברבעון הראשון, מל הפסד של 975 יואן ו-0.07 יואן למניה ברבעון הראשון אשתקד. זאת למרות גידול של 3% במכירות ברבעון הראשון ל-35.2 מיליארד ין. החברה דיווחה כי היא מתכננת לצמצם את הייצור השנתי במיליון טון.

הבנק המרכזי של יפן סיים את ישיבתו בהחלטה להמשיך במדיניות המוניטרית הקיימת - כאמור בהערכות המוקדמות בשוק. הבנק צפוי לפרסם את תחזיתו הכלכלית לאחר המסחר, ועל פי ההערכות לא צפוי שינוי מהותי מהתחזית הקודמת שפורסמה בחודש ינואר.

ייצור כלי הרכב ביפן (מכוניות פרטיות, משאיות, אוטובוסים) עלה בחודש מרץ ב-14% בהשוואה למרץ 2013 - ובכך נרשם רצף חיובי של שבעה חודשי עליות. בסך הכול יוצרו במרץ 939,761 כלי רכב, מול 824,114 בחודש המקביל בשנה שעברה. הביקוש למכונית פרטיות גדל ב-17% ל-783,389.

בורסות אסיה, צילום: בלומברג בורסות אסיה | צילום: בלומברג בורסות אסיה, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות