אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה מאז הקמתה, יבואנית פיז'ו וסיטרואן תמנה מנכ"ל חיצוני צילום: פז בר

פרסום ראשון

לראשונה מאז הקמתה, יבואנית פיז'ו וסיטרואן תמנה מנכ"ל חיצוני

עד כה עמדו בראש דוד לובינסקי בני משפחת מנור. ל"כלכליסט" נודע שהמנכ"ל הנוכחי דורי מנור צפוי להתמנות ליו"ר הקבוצה ואילו אביו יצחק לנשיא

29.04.2014, 15:15 | תומר הדר

דוד לובינסקי, יבואנית פיז'ו וסיטרואן תמנה במהלך השנה הבאה מנכ"ל חדש שאינו נמנה על בני משפחת מנור, בעלת השליטה בחברה, כך נודע ל"כלכליסט".

בעת האחרונה פנתה הקבוצה אל מספר בכירים בענף הרכב בנושא תפקיד המנכ"ל.

מדובר במנכ"ל הראשון שאינו מבני משפחת בעלי השליטה מאז תחילת שיווקן של מכוניות פיז'ו בישראל על ידי דוד לובינסקי, סבו של המנכ"ל הנוכחי דורי מנור, בשנת 1936. כיום מייבאת קבוצת דוד לובינסקי מספר מותגי רכב לישראל בהם סיטרואן, פיז'ו וMG ואופנועי KTM.

סיטרואן DS 6WR. מיובאת ע"י חברת דוד לובינסקי סיטרואן DS 6WR. מיובאת ע"י חברת דוד לובינסקי סיטרואן DS 6WR. מיובאת ע"י חברת דוד לובינסקי

דוד לובינסקי אינה יבואנית הרכב הראשונה שממנה מנכ"ל חיצוני לאחר שנים של ניהול משפחתי. קבוצת קרסו, יבואנית רנו וניסאן מינתה ב-2005 את איציק וייץ לתפקיד מנכ"ל פעילות הרכב לאחר שבני משפחת קרסו עמדו בראש החברה זה שנים.

ל"כלכליסט" נודע שהמנכ"ל הנוכחי דורי מנור צפוי להתמנות ליו"ר הקבוצה ואילו יצחק מנור, אביו של דורי, צפוי להתמנות לתפקיד נשיא הקבוצה.

על פי הערכות, צפוי דורי מנור להרחיב את פעילות החברה בחו"ל, מהלך שעשוי לכלול גם העתקת מגורים לאירופה. יצוין שאחותו של דורי מנור, מימי מנור, מתגוררת כיום באירופה ועוסקת בין היתר בשיווק רכבי BMW ברשת סוכנויות

השייכת לקבוצה. כפי שנחשף ב"כלכליסט", לאחרונה הגדילה הקבוצה את תחומי פעילותה באירופה והחלה לשווק בצרפת רכבי טויוטה.

על פי נתוני איגוד יבואני הרכב, קבוצת דוד לובינסקי ניצבת נכון לסוף 2013 במקום השמיני מתוך 28 יבואנים, עם 11,043 מסירות שהיוו 5.2% מהיקף שוק הרכב אשתקד. בשנת 2012 ניצבה הקבוצה במקום השביעי מבין 21 יבואנים, עם 12,507 מסירות, שהיוו 6.1% מהיקף השוק ואילו בשנת 2011 ניצבה הקבוצה במקום השמיני מבין היבואנים עם 15,669 מסירות, שהיוו 6.9% מהיקף השוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות