אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקבלן נתן פיקהולץ נעצר בחשד לאיומים על איש העסקים יעקב אנגל צילום: גלעד קוולרציק

הקבלן נתן פיקהולץ נעצר בחשד לאיומים על איש העסקים יעקב אנגל

השניים פעלו למימוש הקמת קניון בחו"ל, עסקה שלא יצאה אל הפועל אך לאחריה קיבל אנגל איומים לתשלום כספים לפיקהולץ ובדצמבר 2013 התפוצץ מטען חבלה בביתו

29.04.2014, 15:53 | דותן לוי

היזם נתן פיקהולץ מקרית מוצקין נעצר בחשד שעמד מאחורי האיומים והנחת המטען בביתו של יעקב אנגל ברחוב סיני ברמת השרון ששהתפוצץ וגרם נזק.

החשד הוא כי אנשים מטעמו של פיקהולץ דרשו מאנגל להעביר אליו כספים ומשלא נענו ביצעו בדצמבר את זממם.

ברקע לסכסוך הכספי בין השניים, עסקת נדל"ן ביוזמת פיקהולץ. השניים תכננו להקים חברה משותפת תחת חברה בבעלות אנגל מתוך מטרה להקים קניון בחו"ל. פיקהולץ היה צריך לדאוג לקידום העסקה אך התוכנית לא יצאה אל הפועל וזמן קצר לאחר מכן מכר אנגל את החברה שבבעלותו ופיקהולץ טען כי כי מגיעים לו כספים מהמכירה למרות שהחברה שתכננו להקים לא הוקמה מעולם.

יעקב אנגל , צילום: גלעד קוולרציק יעקב אנגל | צילום: גלעד קוולרציק יעקב אנגל , צילום: גלעד קוולרציק

מאז פיצוץ המטען, המשטרה הגבירה את נוכחותה באזור שבו התגורר אנגל ובמקביל הוא שכר חברת שמירה פרטית. אנגל הוא במקור מקרית מוצקין ויתכן שלשניים הכרות מוקדמת.

שמו של פיקהולץ נקשר בעבר בעיקר לעבירות מס ולעבירות בתחום הבנייה. בין היתר תושבים באזור מגוריו טענו נגדו כי ביצע חריגות בניה בבית מגורים שרכש מראש העיר, ובמקרה אחר נחשד בהוצאת חשבונות פיקטיביות בסכומים של מיליוני שקלים. בשנות התשעים ניהל פיקהולץ במקביל לפעילותו העסקית גם את קבוצת הכדורסל של מכבי קרית

מוצקין.

יעקב אנגל כיום בן 64 נחשב לאחד מיזמי הנדל"ן המובילים בישראל. אנגל יליד העיר זאגרב עלה לישראל בגיל שנתיים והתגורר עם משפחתו בקרית מוצקין בהמשך סיים לימודי הנדסה בטכניון ובשנות ה-70 החל לפעול בתחום הבניה למגורים בעיקר בחיפה ובסביבתה עד שבתחילת 2007 מכר את החברה שנקראה לגנא הולדינגס לאיש העסקים שעיה בוימלגרין אשר רכש באותם ימים גם את חברת אזורים ובתמורה ל-430 מיליון שקל. מאז מכירת החברה פעל אנגל בעיקר במדינות עולם שלישי כגון הודו וויאטנם אך גם במדינות כמו רוסיה.

בינואר 2010 זכה באמצעות חברת אלנילטו שהינה חלק מקבוצת אנגלאינווסט שבשליטתו באחד ממכרזי הכריה הגדולים בעולם אשר התנהל בליבריה. מדובר במכרז לכריית עופרות ברזל ששוויו הכלכלי נאמד במיליארדי דולרים. בארץ פועל אנגל בעיקר בתחום חיזוק המבנים.

מסביבתו של פיקהולץ טרם התקבלה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות