אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנפקת האג"ח באפל: היקף הגיוס יעמוד על 17 מיליארד דולר צילום: גטי אימג'

הנפקת האג"ח באפל: היקף הגיוס יעמוד על 17 מיליארד דולר

הסכום יממן חלק מתוכנית הרכישה העצמית של ענקית הסלולר, שהיקפה הוגדל בשבוע שעבר ל-90 מיליארד דולר. במהלך הרבעון הראשון רכשה אפל מניות ב-46 מיליארד דולר

29.04.2014, 15:41 | שירות כלכליסט

אפלהודיעה כי היקף גיוס החוב שלה יעמוד על 17 מיליארד דולר – סכום הגיוס התאגידי השני בגודלו אי פעם בארה"ב. הסכום מיועד למימון חלק מתוכנית הרכישה העצמית של המניות, שסכום המקסימום שלה הועלה לאחרונה מ-60 מיליארד דולר ל-90 מיליארד דולר.

אפל גייסה לפני שנה סכום דומה, כשבני המקרים המטרה היתה מימון מהלך של רכישת מניות. לפני כשבוע (ב-23 באפריל), עם פרסום דוחות הרבעון הראשון, הודיעה אפל על הגדלת סכום הרכישה העצמית. המהלך בשנה שעברה נחשב לגיוס התאגידי הגדול אי פעם, עד שבהמשך 2013 גייסה וריזון (Verizon Comunications)  סכום עתק של 49מיליארד דולר בהנפקת אג"ח, לצורך מימון רכישת שותפתה בארצות הברית בעסקי האינטרנט האלחוטי - וודאפון. העלות הכוללת של הרכישה עמדה על 130 מיליארד דולר.

אפל תכננה "להחזיר" לבעלי המניות 100 מיליארד דולר עד דצמבר 2015, באמצעות חלוקת דיבידנדים ורכישה עצמית. לאחר ההעלאה האחרונה היקף הרכישה העצמית, סכום ה"החזר" קופץ ל-130 מיליון דולר.

במהלך הרבעון הראשון רכשה החברה מניות אפל בהיקף של 46 מיליארד דולר ובסך הכול העבירה לבעלי המניות - באמצעות דיבידנדים ורכישה עצמית - סכום של 66 מיליארד דולר.

נכון לסוף הרבעון הראשון החזיקה אפל במזומנים בהיקף של 150.6 מיליארד דולר - 88% מהם מחוץ לגבולות ארה"ב. בשל שיקולי מס, אפל מעדיפה להשתמש בגיוס הוב לצורך מימון הרכישה, ולא בסכומים הנזילים המוחזקים בחו"ל. העברת המזומנים לארה"ב לצורך מימון הרכישה תחייב במיסוי הכסף, בהיקף שעשוי להגיע ל-35%. לאור מצבה הפיננסי של החברה ודירוג האשראי AA, עלות הגיוס (הוצאות וריבית) תהיה זולה בהרבה.

הרווח הנקי של ענקית הטכנולוגיה עמד ברבעון הראשון על 10.2 מיליארד דולר, 11.62 דולר למניה. ההכנסות הסתכמו ב-45.6 מיליארד דולר. האנליסטים ציפו לרווח נקי של 10.19 דולר למניה על הכנסות של 43.67 מיליארד דולר. העלייה בהכנסות התאפשרה בעיקר הודות לזינוק מפתיע, בשיעור של 17%, במכירות האייפונים ל-43.7 מיליון יחידות ברבעון, לעומת תחזיות האנליסטים שצפו מכירה של 37.7 מיליון אייפונים. הגידול קשור, ככל הנראה, במידה רבה להתחלת שיווק האייפון על ידי ספקית הסלולר הגדולה בסין בינואר השנה.

טים קוק מנכ"ל אפל, צילום: איי אף פי טים קוק מנכ"ל אפל | צילום: איי אף פי טים קוק מנכ"ל אפל, צילום: איי אף פי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות