אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
באפט בעד שכר גבוה לבכירים: "להגביל רק בהחלטת המנכ"ל" צילום: בלומברג

באפט בעד שכר גבוה לבכירים: "להגביל רק בהחלטת המנכ"ל"

בראיון למגזין "פורצ'ן" אמר איל ההשקעות: "אני לא סבור שהשכר מנותק מהתרומה של מנכ"ל מוצלח לחברה שבראשה הוא עומד". באפט ספג ביקורת בשל סירובו להצביע נגד חבילת שכר שמנה המתוכננת לבכירי קוקה־קולה

30.04.2014, 09:34 | שירות כלכליסט

איל ההשקעות וורן באפט, פעיל אדוק למען העלאת המיסוי על העשירים, סבור כי הביקורת על שכר המנכ"לים בארצות הברית היא מוגזמת - כך עולה מראיון עמו שפורסם השבוע במגזין "פורצ'ן".

קראו עוד בכלכליסט

בראיון הדף באפט את הביקורת שהופנתה כלפיו על סירובו להצביע נגד חבילות השכר השנויות במחלוקת של בכירי קוקה־קולה.

"אני לא סבור שהשכר מנותק מהתרומה של מנכ"ל מוצלח לחברה שבראשה הוא עומד", אמר בראיון. "אם אתה מנהל חברה בשווי עשרות מיליארדי דולרים, ההבדל בין עשרה לשמונה (במושגים של ביצועי המנכ"ל) הוא פשוט עצום במונחים של שווי", הדגיש.

וורן באפט. שכר גבוה פי 354, צילום: בלומברג וורן באפט. שכר גבוה פי 354 | צילום: בלומברג וורן באפט. שכר גבוה פי 354, צילום: בלומברג

הפער בין שכר מנכ"לים לעובדים הרגילים בחברות בארה"ב טיפס בקצב מהיר במהלך 30 השנים האחרונות. ב־2012 חברות ה־S&P 500 שילמו למנכ"לים שלהן שכר גבוה פי 354 בממוצע בהשוואה לשכר העובדים. הפער, הצפוי עוד להוסיף ולהתרחב, גדול הרבה יותר בארה"ב בהשוואה לשאר המדינות המפותחות.

עם זאת, האיש השלישי בעושרו בעולם, ששוויו מוערך ב־65.5 מיליארד דולר, סבור כי יש להגביל חבילות שכר של מנכ"לים "במקרים מסוימים", וזאת רק "על בסיס התנדבותי", לפי החלטת המנכ"ל עצמו, לדבריו. הראיון עם באפט התקיים בעקבות ביקורת שהופנתה נגדו על כך שסירב להצביע נגד חבילת תגמול שמנה של אופציות במניות שהוצעה לבכירי קוקה־קולה - חבילה שצפויה להגיע לסכום כולל של 13 מיליארד דולר במהלך ארבע השנים הבאות.

ענקית המשקאות מהווה 16.5% מתיק ההשקעות של ברקשייר הת'אוויי, ההשקעה השנייה בגודלה של החברה אחרי בנק וולס פארגו (20.8%). במקום השלישי נמצאת יבמ (13.6%).

אף שבאפט לא היסס להביע חוסר שביעות רצון מהתוכנית הנרקמת, הוא סירב, כבעל מניות מוביל בחברה, להצביע נגדה.

בראיון ל־CNBC בשבוע שעבר באפט אכן ציין מפורשות כי הוא חולק על תוכנית החברה. "אני אוהב את קוקה־קולה. אני אוהב את ההנהלה. אני אוהב את הדירקטורים. כך שאני לא רוצה להצביע נגד", אמר. "לא רציתי להביע את אי־שביעות רצוני. אבל לא אהבנו את התוכנית", סיכם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות