אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בזק: "התקדמות במגעים למכירת יד 2" צילום: יובל חן

בזק: "התקדמות במגעים למכירת יד 2"

החברה מסייגת בדיווח מהבוקר - "טרם הושג הסכם וטרם הושגה החלטה בדבר אישור ההתקשרות". בעל השליטה שאול אלוביץ' רכש את השליטה באתר ב-2011 לפי שווי של 156 מיליון שקל. דבר המגעים למכירת יד 2 פורסם לראשונה ב"כלכליסט"

30.04.2014, 10:21 | שירות כלכליסט

בזקמדווחת הבוקר על התקדמות במדעים למכירת יד 2. אתר יד 2 מופעל על ידי החברה הפרטית קורל-תל, המוחזקת על ידי וואלה - חברה בת של בזק. בזק מציינת בדיווח כי "טרם הושג הסכם למכירה כאמור וטרם התקבלה החלטה בדבר אישור ההתקשרות באורגנים המוסמכים בוואלה ובחברה. ככל שיחתם הסכם השלמתו תהא כפופה לקבלת אישורים רגולטורים".

בסוף חודש מרץ פורסם לראשונה ב"כלכליסט" כי שאול אלוביץ' מעמיד למכירה את האתר. ברכישה מתעניינים כמה גופים, בהם קרנות ישראליות וזרות. עפ"י הערכות בין הקרנות הבוחנות את הרכישה מצויות פימי, פורטיסימו וטנא הישראליות, ובין שלוש לארבע קרנות זרות. ההליך מצוי בשלבים ראשוניים וצפוי להסתיים בסוף הרבעון השני או תחילת השלישי של השנה.

לוביץ' רכש את השליטה (75%) ביד 2 ביולי 2010 תמורת 118 מיליון שקל ולפי שווי של 156 מיליון שקל. בחודשים האחרונים השלים את רכישת מלוא המניות, תמורת 40-35 מיליון שקל נוספים.

אלוביץ' מחזיק ביד2 באמצעות בזק והחברה הבת־שלה וואלה, שהיא המחזיקה ביד 2 בפועל כאמור. עסקת רכישת השליטה באתר ב־2010 היתה מעסקאות האינטרנט המדוברות באותה שנה. במסגרת העיסקה קיבלה וואלה אופציית רכש ליתרת האחזקות (25%, לפי שווי חברה שלא יפחת מ־125 מיליון שקל ולא יעלה על 200 מיליון שקל). וואלה הפסיקה להיסחר בבורסה באפריל 2012, לאחר שבעלת המניות, בזק, רכשה את כלל מניות הציבור באתר ומחקה אותה מהמסחר.

שאול אלוביץ שאול אלוביץ' שאול אלוביץ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות