אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חדש מפייסבוק: כניסה אנונימית לאפליקציות, שליטה משופרת בפרטיות

חדש מפייסבוק: כניסה אנונימית לאפליקציות, שליטה משופרת בפרטיות

הכלים החדשים נועדו למשוך יותר מפתחים לרשת החברתית ולהקנות למשתמשים תחושת ביטחון שתגדיל את שיעור ההתקנות והשימוש. ההרשמה האנונימית לאפליקציות תאפשר למשתמש להתנסות ביישום, לפני שישתף עמו מידע

30.04.2014, 20:35 | שירות כלכליסט

פייסבוק חשפה כלי פרטיות חדשים עבור מפתחי אפליקציות, במסגרת כנס F8 השנתי שלה. מארק צוקרברג, מנכ"ל החברה, עלה לבמה והציג את הכלים האמורים. "עלינו לעשות כל מה שאפשר כדי שאנשים יסמכו על האפליקציות", אמר.

קראו עוד בכלכליסט

לדבריו, המשתמשים לא ממהרים להשתמש ביישומים שהכניסה שלהם מתבצעת דרך פייסבוק, מחשש שיופיעו תכנים וקידומים שלה בפיד של חבריהם. לשם כך, הציגה פייסבוק הגדרות פרטיות משופרות ומאפשרות למשתמש להגדיר את רמת החשיפה בצורה פרטנית. "עם כלי זה, יכול המשתמש לבחור בדיוק איזה מידע ישתף עם האפליקציה", הוסיף צוקרברג.

צוקרברג נואם באירוע פייסבוק צוקרברג נואם באירוע פייסבוק צוקרברג נואם באירוע פייסבוק

בנוסף, הסביר שכל משתמש יצטרך לבחור בנפרד את המידע שישתף, כדי שלא יווצר מצב בו אפליקציה אוספת מידע על חבריו של המשתמש.

שירות מעניין נוסף שחשף צוקרברג הוא יכולת כניסה אנונימית לאפליקציות. בכך, יוכלו משתמשים להתנסות ביישומים גם בלי לחבר אליהם את הפרופיל שלהם. בכניסה זו, לא כל תכונות האפליקציה יהיו זמינות – אך המשתמש יוכל להחליט אם היא מוצאת חן בעיניו ואם הוא סומך על מפעיליה ומוכן להעניק לה גישה לחשבון שלו.

בפעמים הקודמות, אירוע F8 היה המעמד בו חשפה פייסבוק שינויים משמעותיים בעיצוב. למשל, ב-2011 הוצג בו הטיימליין. הפעם, התמקדה פייסבוק דווקא בשינויים שרלוונטיים יותר לשותפים עסקיים ולמפתחים ופחות למשתמשים עצמם: הכלים החדשים ישולבו בערכות המפתחים (API) שלה ומפתחים יוכלו לבחור אם לשלב אותם באפליקציות; פייסבוק לא הגדירה את הכלים כרכיבי חובה.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות