אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכה לאלביט מדיקל וכת"ב: הופסקו המגעים למכירת גמידה צילום: גיא אסיאג

מכה לאלביט מדיקל וכת"ב: הופסקו המגעים למכירת גמידה

לפני כחודש וחצי פורסם כי נוברטיס מנהלת מגעים לרכישת החברה לפי שווי של כ-600-500 מיליון דולר. העסקה בוטלה לאחר שדירקטוריון נוברטיס לא אישר את השלמתה. בעלות השליטה מציינות כי הן "בונחות את השלכות הפסקת המגעים האמורים"

01.05.2014, 09:15 | מיקי גרינפלד וניר צליק

מכה לכלל ביוטכנולוגיהו לאלביט הדמיה שמדווחת הבוקר על הפסקת המגעים למכירת גמידה סל לנוברטיס - אלביט הדמיה מדווחת באמצעות החברה הבת אלביט מדיקלהמחזיקה במניות גמידה. העסקה בוטלה לאחר שלא אושרה על ידי דירקטוריון נוברטיס.

הידיעה על המכירה הצפויה דווחה לפני חודש וחצי (18.3), ולפי ההערכות נוברטיס היתה צפויה לרכוש את גמידה לפי שווי של 600-500 מיליון דולר. היום כאמור, מודיעות בעלי המניות העיקריות על ביטולה. כת"ב ואלביט מדיקל מוסיפות בדיווח כי הן "בוחנות את השלכות הפסקת המגעים האמורים".

כך לשון הדיווח של אלביט מדיקל מהבוקר: "בהמשך לדיווח בדבר הצעה שקיבלה גאמידה סל בע"מ בה מחזיקה החברה כ-30.8% (כ-38.8% בדילול מלא), לרכישתה על ידי חברת תרופות גלובלית ,מתכבדת החברה להודיע כי ביום 30 באפריל 2014  בשעות הערב הודיעה גמידה סל לחברה, כי הופסקו המגעים עם הרוכשת למכירת גמידה סל".

הרכישה שלא בוצעה היתה אמורה להיות הראשונה של נוברטיס השוויצרית בישראל. לפי ההערכות שפורסמו בידיעה המוקדמת, התשלום הראשוני עבור החברה יעמוד על 250 מיליון דולר ולכלול בתלות בעמידה באבני דרך.

גמידה סל נמצאת במהלך החודשים האחרונים 'על המדף', כחלק מהנסיון של קרן יורק לממש נכסים במסגרת הסדר החוב באלביט הדמיה, אלביט מדיקל מחזיקה ב-30.8% ממניות גמידה, כת"ב ב-22%, ומלבדן מחזיקות בחברה גם טבע (כ-8%) וקרן ההון סיכון IHCV של הדר רון.

בעל השליטה לשעבר באלביט הדמיה, מוטי זיסר, התראיין לאחר הדיווח הראשוני על העסקה וסיפר על רגשותיו. "אני מאוד שמח שגמידה סל תהפוך לשחקן מרכזי בעולם הרפואי. אני יכול להצטער שזה לא קרה לפני שנה, אבל אלה כללי המשחק ואני צריך לכבד אותם. "אני מאוד שמח, אבל גם מאוד עצוב. אני מרגיש כמו משה רבנו שהגיע להר העברים, עמד מול הארץ המובטחת ולא יכול היה להיכנס אליה בעוד כל האחרים נכנסים. אבל אעזור לאלביט בכל דבר שאוכל כי היא עדיין יצירת חיי".

 

יעל מרגולין מנכ"לית גאמידה סל, צילום: מיקי נועם אלון יעל מרגולין מנכ"לית גאמידה סל | צילום: מיקי נועם אלון יעל מרגולין מנכ"לית גאמידה סל, צילום: מיקי נועם אלון

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות