אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנורה העמידה לפרעון מיידי חוב של אי.די.בי פתוח בסך 197 מיליון שקל צילום: אוראל כהן, אניה בוכמן

מנורה העמידה לפרעון מיידי חוב של אי.די.בי פתוח בסך 197 מיליון שקל

זה עיתוי בעייתי לאי.די.בי פתוח ערב ההחלטה אם להסכים להארכת השלמת עסקת מכירת השליטה בכלל ביטוח לרוכשים הסיניים. מדובר בהלוואה שקיבלה אי.די.בי פתוח ממנורה לפני שנתיים

01.05.2014, 10:19 | גולן חזני
ערב ההחלטה אם להסכים להארכת השלמת עסקת מכירת השליטה בכלל ביטוח לרוכשים הסיניים, נוחתת על אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה מכה לא פשוטה. חברת מנורה החליטה להעמיד לפרעון מיידי חוב של 197 מיליון שקל (כולל עמלות והוצאות), בשל הלוואה שקיבלה אי.די.בי פתוח לפני כשנתיים, כדי לחזק את מבנה ההון שלה.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בשיאו של עימות שהחל ביולי האחרון. הבטוחות שמחזיקה מנורה, לדברי אי.די.בי, מגיעות להיקף של 1,230% מהחוב, ומנורה סירבה לדרישת אי.די.בי לשחרר את מרבית הבטוחות, למצב שבו הן יהיו 260% בלבד מהחוב. בטוחות אלה כוללות 13.2% שעבוד על מניות דסק"ש ומזומנים בהיקף 92 מיליון שקל.

מוטי בן משה, צילום: עמית שעל מוטי בן משה | צילום: עמית שעל מוטי בן משה, צילום: עמית שעל

מנורה סירבה, ועתה היא מעמידה את החוב לפרעון מיידי, כשהבסיס שלה הוא סעיף של העברת השליטה באי.די.בי, שמאפשר לה שימוש בסעיף ההעמדה לפרעון.

מדובר בעיתוי בעייתי ביותר עבור אלשטיין ובן משה. השניים מעוניינים להשאיר את כלל ביטוח באי.די.בי, אולם מחזיקי האג"ח והנאמנים מטעם בית המשפט טוענים כי אי מכירת כלל תסכן את איתנותה הפיננסית של אי.די.בי פתוח. איתנות זו עלולה להתערער אף יותר עם העמדת החוב לפרעון מיידי. אי.די.בי טוענת כי היא עומדת בתשלומים הסדירים של החוב שהיקפו עומד עתה על 155 מיליון שקל.

הסינים מבקשים ארכה להשלמת עסקת כלל ממחר, 2 במאי, ל-29 במאי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות