אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טבע: הגירסה החדשה של הקופקסון מפחיתה תופעות לוואי ב-50%

טבע: הגירסה החדשה של הקופקסון מפחיתה תופעות לוואי ב-50%

כך על פי מחקר שמתפרסם היום בארה"ב. הגירסה החדשה ניתנת 3 פעמים בשבוע במקום כל יום, וטבע פועלת להגדלת תפוצתה בניסיון לצמצם את התחרות מצד הגרסאות הגנריות העתידיות של התרופה

01.05.2014, 10:58 | ניר צליק

מחקר שנערך בתרופת הקופקסון של טבע לטרשת נפוצה הראה כי הגירסה החדשה של הקופקסון, במינון של 40 מ"ג, הניתנת שלוש פעמים בשבוע במקום כל יום במינון של 20 מ"ג, מפחיתה את תופעות הלוואי של הטיפול בכ-50%.

התוצאות הן מניסוי תווית פתוחה שלב IIIb בשם GLatiramer Acetate low frequenCy safety and patIent ExpeRience - GLACIER. התוצאות הוצגו היום במהלך הרצאה על ידי החוקר הראשי, ד"ר ג'רי וולינסקי, פרופסור לנוירולוגיה בבית הספר הרפואי של אוניברסיטת טקסס ביוסטון.

תוצאות המחקר מגבות את האינטרס של טבע להעביר את חולי הטרשת הנפוצה למינון של שלוש פעמים בשבוע, על רקע התקרבות התחרות הגנרית לתרופת הקופקסון, כאשר הפטנטים על הקופקסון צפויים לפוג בחודש מאי. אם טבע תצליח במאמציה להעביר את מרבית החולים למינון של שלוש פעמים בשבוע, היא תשמוט את הקרקע למתחרותיה, מאחר שהחולים יעדיפו לקבל זריקה שלוש פעמים בשבוע ולא כל יום.

עד כה הצליחה טבע להעביר כ-31% מהחולים למינון של 3 פעמים בשבוע. נכון לשבוע שעבר, טבע העבירה כבר מעל ל-28 אלף חולים, כאשר היעד שלה היה להעביר עד סוף 2014 כ-40 אלף חולים למינון של שלוש פעמים בשבוע.

לפני כחודש החליט בית המשפט האמריקאי לדחות את בקשתה של טבע שלא לאפשר גירסאות גנריות לקופקסון עד שהערעור שלה בנושא יישמע, בחודש ספטמבר. בה בעת, השופט כתב כי לטבע יש סבירות גבוהה לזכות בערעור - מה שעשוי לגרום לחברות הגנריות המתחרות לוותר על השקת הגירסה הגנרית לקופקסון עד השלמת המשפט, על רקע הסיכון הגבוה - כאשר ברקע יש גם את מספר החולים הגבוה שעובר למינון של שלוש פעמים בשבוע.

קופקסון קופקסון קופקסון

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות