אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדת זרה דורשת כרבע מיליון שקל מרופאה: "הועסקה בביתה בפחות משכר מינימום" צילום: שאטרסטוק

עובדת זרה דורשת כרבע מיליון שקל מרופאה: "הועסקה בביתה בפחות משכר מינימום"

במכתב התראה טוענת אזרחית הפיליפינים כי עבדה בביתה של רופאה בכירה במכבי 6 ימים בשבוע במשך שנתיים וחצי ופוטרה בלי ששולמו לה פיצויים. הרופאה: "שולם לה כל מה שמגיע"

01.05.2014, 15:28 | זוהר שחר לוי

אזרחית הפיליפינים העובדת בישראל טוענת במכתב התראה לפני נקיטת הליכים משפטיים כי רופאה בכירה בקופת חולים מכבי שהעסיקה אותה בביתה במשך שנתיים וחצי פיטרה אותה בלי ששילמה לה פיצויי פיטורים ושללה ממנה זכויות סוציאליות.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי העובדת, מישל פבונה, המיוצגת על ידי עו"ד עמית בן-ארויה, היא הועסקה בביתה של הרופאה במשך שנתיים וחצי, שישה ימים בשבוע אך השכר ששולם לה היה מתחת לשכר מינימום. במכתב טרם נקיטת הליכים משפטיים היא מפרטת כי אף הוטלו עליה עבודות שלא הוסכם עליהן מראש דוגמת ניקוי כלי הרכב המשפחתי.

אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה | צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק

"פבונה נוצלה ובניגוד לדין שולמה מתחת לשכר המינימום המקובל במשק וללא ביטוי לשעות הנוספות הרבות מספור שעבדה עבור הרופאה", נטען במכתב ההתראה.

העובדת דורשת סכום של 238 אלף שקל, המורכב מפיצויי פיטורים, פיצויים בשל פיטורים ללא שימוע כדין, השלמת לשכר מינימום, שכר חודש ספטמבר 2013, שכר שעות נוספות, דמי הודעה מוקדמת, ימי חופשה ועוגמת נפש. בנוסף, דורשת פבונה גם הלנת שכר והפרשות פנסיוניות כנדרש על פי חוק.

מנגד, טוענת הרופאה במכתב תשובה באמצעות עו"ד ג'סיקה פורמן, כי העובדת היא שעזבה "ביום בהיר אחד" את העובדה והותירה אותה ואת ילדיה המומים. "לאורך כל שנות העסקתה", כך לפי המכתב, "שולם לה כל המגיע לה ואף היטיבו עמה הן בפן האישי והן בפן הכספי".

עוד מוסיפה הרופאה כי לא פיטרה את העובדת, אלא זו "נטשה את עבודתה ללא ההודעה מוקדמת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות