אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מלחמת הפטנטים: סמסונג תשלם 120 מיליון דולר לאפל

מלחמת הפטנטים: סמסונג תשלם 120 מיליון דולר לאפל

זאת, במקום 2.2 מיליארד דולר שדרשה ענקית הטכנולוגיה האמריקאית כפיצוי על שימוש בקניין רוחני שלה. בית המשפט קבע שיצרנית המובייל אכן השתמשה בפטנטים מוגנים של אפל - וגוגל עשויה להשתתף במימון הפיצוי

03.05.2014, 09:21 | שירות כלכליסט
חבר המושבעים בבית משפט פדרלי בארצות הברית העניק ניצחון סימבולי לסמסונג, לאחר שפסק כי יצרנית מכשירי הסמארטפון מדרום קוריאה תשלם רק חלק קטן מהפיצויים שאפל דרשה בתביעה על הפרת פטנטים.

קראו עוד בכלכליסט

חבר המושבעים שמנה 8 אנשים מסר ביום ו', לאחר מספר ימים של דיונים, את ההחלטה כי מכשירי הסמארטפון והטאבלטים של סמסונג השתמשו בפטנטים מוגנים של אפל.

ואולם, המושבעים הורו לסמסונג לשלם פיצויים של 119.63 מיליון דולר בלבד, זאת לעומת 2.2 מיליארד דולר שאפל דרשה. הסכום אף נמוך במידה ניכרת מהפיצויים של 1 מיליארד דולר שנפסקו עבור אפל במשפט דומה לפני שנתיים.

מכשירי האייפון של אפל לדורותיהם מכשירי האייפון של אפל לדורותיהם מכשירי האייפון של אפל לדורותיהם

במהלך המשפט שנארך חודש בבית המשפט המחוזי בסן חוזה, עורכי הדין של סמסונג טענו כי החברה לא העתיקה מוצרים מאפל, אך גם במידה ויוחלט שהפרה פטנטים, עורכי הדין טענו כי מדובר על פטנטים הקשורים למאפיינים טריוויאלים שאין להם תפקיד משמעותי בהחלטת הצרכנים איזה מכשיר לרכוש.

המטרה של אפל אינה סמסונג עצמה

עורכי הדין טענו גם שהפיצויים הגבוהים שאפל דרשה נועדו לפגוע בשוק מכשירי האנדרואיד ולהפחיד יצרניות סלולר קטנות יותר – לאחר שהפסידה לאנדרואיד נתח שוק משמעותי.

"המשפט הזה עוסק בניסיון של אפל להגביל את הבחירה של הצרכנים ולהגביל את היתרון של אנדרואיד", אמר פיטר קווין שייצג את סמסונג בהצהרת הפתיחה שלו. "אפל מנסה להשיג מבית המשפט את מה שהפסידה בשוק".

האנדרואידים כובשים את השוק, מקור: etradesupply האנדרואידים כובשים את השוק | מקור: etradesupply האנדרואידים כובשים את השוק, מקור: etradesupply

המושבעים פסקו כי סמסונג הפרה שני פטנטים הקשורים לפתיחת נעילת המקשים ולאופן שבו מוסיפים לינקים לאפליקציות, אולם הם החליטו כי סמסונג לא הפרה פטנטים אחרים הקשורים לטכנולוגיה שמאפשרת למשתמשים לחפש מידע או לסנכרן בין המידע שבאפליקציות השונות. במקביל, המושבעים קבעו כי אפל הפרה פטנט של סמסונג הקשור לתיקיות במצלמות דיגיטליות, והורו לאפל לשלם 158,400 דולר בפיצויים.

איום על היצרניות הקטנות

"ההחלטה היום מאשרת את מה שבתי משפט ברחבי העולם כבר קבעו: סמסונג גונבת ביודעין את הרעיונות שלנו ומעתיקה את המוצרים שלנו", הגיבה דוברת מטעם אפל.

בינתיים המאבק המשפטי בין שתי החברות ממשיך, וקרוב לוודאי שהצדדים יערערו על תוצאות המשפט, אך להערכת האנליסטים לא תהיה לתוצאות של המשפט הנוכחי השפעה ממשית על הצרכנים.

לאחרונה דווח כי גוגל עצמה, שנמנעה מלהתערב במאבק המשפטי בין אפל וסמסונג, צפויה לגבות את יצרנית האנדרואיד בייעוץ משפטי ואף במימון קנסות ופיצויים. זאת, במטרה למנוע מיצרניות האנדרואיד מלעבור למערכות הפעלה אלטרנטיביות כווינדוס פון ואחרות. אם יבינו היצרניות שהן חשופות לתביעות, יתכן שיעדיפו להתמקד במערכות הפעלה אחרות – זאת, משום שלרובן אין את הגב הכלכלי של סמסונג שמאפשר להן לשלם קנסות גדולים ולהמשיך בפעילות מסחרית תקינה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות