אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איראן חסמה הגישה לוואטסאפ: "מארק צוקרברג הוא יהודי ציוני" צילום: בלומברג

איראן חסמה הגישה לוואטסאפ: "מארק צוקרברג הוא יהודי ציוני"

ראש הוועדה לפשיעה באינטרנט באיראן אמר כי למשטר אין כוונה לחסום כרגע רשתות חברתיות נוספות - אך בהחלט ייתכן שהדבר ייעשה בעתיד; באחרונה ניסתה טורקיה לחסום את הגישה לטוויטר ויוטיוב - אך גולשים רבים הצליחו לעקוף את החסימה

03.05.2014, 17:14 | שירות כלכליסט

המשטר באיראן חסם היום את הגישה לשירות המסרים וואטסאפ של פייסבוק - בטענה כי הבעלים שלו, מארק צוקרברג, הוא "יהודי-אמריקאי ציוני".

ההודעה באה כחודשיים לאחר שפייסבוק רכשה את וואטסאפ תמורת סכום של 19מיליארד דולר.

ראש הוועדה לפשיעה באינטרנט באיראן, עבדולסמאד חורמדאבי, אמר כי הסיבה למהלך היא "הרכישה של וואטסאפ על ידי מייסד פייסבוק, מארק צוקרברג, שהוא אמריקני ציוני".

מארק צוקרברג, צילום: איי אף פי מארק צוקרברג | צילום: איי אף פי מארק צוקרברג, צילום: איי אף פי

בלוגר איראני אמר לרשת "פוקס ניוז" כי "הרשתות החברתיות מושכות את הצעירים - ולכן משמרות המהפכה רואות בהן איום. המנהיג העליון עלי חמינאי הבין את הכוח הפוטנציאלי של הרשתות אחרי המהפכה הירוקה ב-2009".

פייסבוק לא מסרה תגובה.

גולשים רבים באיראן חוששים כי המשטר יחסום את הגישה לרשתות חברתיות נוספות, בהן פייסבוק ואינסטגרם; לדברי חורמדאבי, כרגע אין חוונה לחסום רשתות חברתיות נוספות - אך ייתכן שהדבר ייעשה בעתיד. 

באחרונה ניסתה טורקיה לחסום את טוויטר ויוטיוב - אך משתמשים רבים הצליחו לעקוף את החסימות, כאשר גוגל וחברות אחרות אף פרסמו הסברים כיצד ניתן לעשות זאת. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות