אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי חברת החשמל יתנגדו להפעלת תחנת הכוח של דוראד צילום: בלומברג

עובדי חברת החשמל יתנגדו להפעלת תחנת הכוח של דוראד

הוועד סירב להתחייב כי הפעלת התחנה לא תגרור הגשת בקשה לביזיון בית המשפט - מאחר שלטענתו מדובר בשינוי הסטטוס-קוו במשק החשמל

03.05.2014, 23:03 | ליאור גוטמן

ועד עובדי חברת החשמל צפוי להתנגד להפעלת תחנת הכוח הפרטית של דוראד. כך על פי הערכות במשק האנרגיה.

ביום חמישי האחרון נערך דיון בבקשה של המדינה להפעיל את תחנת הכוח, שם אמרו באי כוחם של ועד עובדי חברת החשמל כי הם מסרבים להתחייב שהפעלה שכזאת לא תגרור מצידם בקשה לביזיון בית המשפט. הסיבה: לטענתם מדובר בשינוי הססטוס-קוו במשק החשמל שנקבע לפני פסח על ידי בית הדין האזורי לעבודה בחיפה ואשר לפיו אסור לשנות את מבנה המשק עד להודעה חדשה. חיבור תחנת הכוח של דוראד, תחנה פרטית בהספק של 850 מגה וואט, צפוי לגזול מחברת החשמל כ-6.5% מכושר הייצור

תחנת הכוח של דוראד, צילום: בני מור תחנת הכוח של דוראד | צילום: בני מור תחנת הכוח של דוראד, צילום: בני מור

באופן אירוני, ועד חברת החשמל לא התנגד שחברת החשמל עצמה תגייס כסף למחזור הלוואות, ומבחינתו במקרה הזה לא מדובר בשינוי מצבו של משק החשמל. הנושא עלה אף הוא במסגרת הדיון שנערך ביום חמישי, ולאחריו חברת החשמל אכן גייסה 935 מיליון שקל.

כבר באותו ערב. אנשי דוראד התקשו לקבל את רוע הגזרה ופנו ללשכת שר האנרגיה סילבן שלום כדי לשאול מתי יגיע האישור להפעלת התחנה, ואולם זה, מתברר, לא יגיע. הנימוק: המדינה הגישה ערעור לבית הדין הארצי לעבודה על אותה פסיקה מלפני פסח של בית הדין האזורי, ועד שזה לא יסתיים ידי שר האנרגיה כבולות.

בשורה התחתונה, ועד עובדי חברת החשמל אישר את הגיוס לטובת חברת החשמל אבל מונע את הפעלת תחנת הכוח שתתחרה בו. בית הדין הארצי אמור לקיים דיון בנושא בשבוע השלישי של מאי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
אני מבין את ההתלהמות נגד עובדי חברת חשמל . הרי..
השיטה בה וועד אחד מכופף מדינה שלמה די דוחה, בלשון המעטה. אבל אם אני מנסה לחשוב בצורה קרה ומחושבת הרי המצב ה״ רצוי״ וה ״ מומלץ ״ על ידי הפוליטיקאים , והעם שהחליטו שכדאי להפריט, ליצור תחרות , לשבור את הוועדים.. לא בדיוק מובילה אותנו לעולם טוב יותר. עדיף לי 10,000 עובדים אמידים שמרוויחים 20,000 שח לחודש ומוציאים אותם בעסקים בארץ מאשר 6000 עובדים בשכר זעום + חבורה מצומצמת של מנהלים ובעלי שליטה שמקבלים מליונים, מתכננים תכנוני מס אגרסיביים ומבזבזים את רוב כספם בחול.
ארז , מרכז  |  06.05.14
לכל התגובות