אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקשה לצו ביניים נגד מימוש זכיית קב' שרון גל וקרן בן דוד במכרז בחולון צילום: אלון אלג'ם, עמית שעל

בקשה לצו ביניים נגד מימוש זכיית קב' שרון גל וקרן בן דוד במכרז בחולון

מדובר בבקשה של חברת אלקטרה שכבר עתרה נגד הזכייה של גל ובן דוד במכרז לקרקע בטענה שהוענקה לזוכה יתרון על פני יתר המציעים ועל מציעים פוטנציאליים אשר לא ניגשו למכרז

04.05.2014, 11:39 | דותן לוי

התפתחות בהתנגדות של קבוצת אלקטרה לזכיה של קבוצת הרכישה של שרון גל וקרן בן דוד במכרז למגרש בחולון. בהמשך לעתירה שהוגשה, מבקשת אלקטרה צו ביניים שימנע מבן דוד וגל לקדם את הפרויקט.

הבקשה לצו הוגשה לבית המשפט לעניינים מנהליים בתל אביב. מאחר והדיון בעתירה נקבע ל-20 במאי, הציעה השופטת שרה דותן כי עד אז לא יקדמו גל ובן דוד את העסקה מול רשות מקרקעי ישראל, כלומר לא יחתמו עימם על חוזה החכירה או יעבירו תשלומים. הבקשה של אלקטרה נובעת מהחשש כי גל ובן דוד יקדמו את המכרז ובכך יציבו עובדה גמורה בפני בית המשפט.

נזכיר, כי בעתירה שהוגשה נטען כי ההצעה של קבוצת הרכישה לקרקע ברחוב סרלין פינת קרואזה בחולון, המיועדת להקמת 222 יח"ד בשני מגדלים, העניקה להם יתרון על פני יתר המציעים ועל מציעים פוטנציאליים אשר לא ניגשו למכרז.

השטח בחולון שבו זכתה קבוצת שרון גל וקרן בן דוד, צילום: עמית שעל השטח בחולון שבו זכתה קבוצת שרון גל וקרן בן דוד | צילום: עמית שעל השטח בחולון שבו זכתה קבוצת שרון גל וקרן בן דוד, צילום: עמית שעל

לפי העתירה, הקבוצה של בן דוד וגל הגישה את הצעתם בנאמנות, וזאת לטענת העותרים מבלי שצוין במסמכי המכרז כי ניתן לגשת למכרז בדרך זו. הנאמנות הוגשה על שם שלומי בן דוד אחיה של קרן.

לפי העתירה, "הגשת הצעה בנאמנות במכרז חוטאת לנוהלי ומדיניות הרשות בכלל ולתנאים שנקבעו במכרז הספציפי בפרט, שכן הגשת הצעה בנאמנות מעקרת מכל תוכן את התנאים שנקבעו במכרז המחייבים שקיפות מוחלטת ביחס לזהות של המציע".

עוד הם טוענים כי ההגשה בנאמנות איפשרה למגישי ההצעה להמשיך למכור ולגייס כספים לצורך תשלום התמורה גם לאחר הזכייה, וזאת באמצעות הכנסה של חברים חדשים לקבוצה. העותרים מצטטים סעיף מתוך המכרז, שלפיו "מציע אינו יכול להעביר את זכויותיו לאחר אלא אך ורק לאחר שימלא את כל דרישות התשלום וההתחייבויות כנדרש במכרז".

העתירה התייחסה גם לערבות שצורפה להצעה, ונטען בה כי היא פגומה מכיוון שלא מצוין בה שמו הפרטי של החייב, וכי לידיעת העותרים הרשות פסלה הצעה של קבוצת רכישה בגלל פגם בערבות ולכן היו צריכים לפעול כך גם הפעם.

משרון גל נמסר בתגובה: "מדובר בהמלצה אשר התקבלה בזמן שהחברה נמצאת בשלבים מתקדמים של העסקה וכבר העבירה תשלומים לרשות מקרקעי ישראל. מדובר בעניין טכני שאין לו משמעות כלפי הרוכשים ועד כה קידום הפרויקט מתקדם בקצב המתוכנן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות