אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אליטליה במירוץ לגבש הסכם חילוץ עם איתיחאד צילום: אי פי איי

אליטליה במירוץ לגבש הסכם חילוץ עם איתיחאד

מנכ"ל חברת התעופה האיטלקית ייוועד השבוע באבו דאבי עם מנכ"ל איתיחאד איירווייס. המטרה: 500 מיליון יורו מאיתיחאד והקמת חברה נפרדת לחובות

04.05.2014, 21:54 | שירות כלכליסט

חברת התעופה אליטליה ונושיה עשויים לגבש הסכם מול חברת התעופה של אבו דאבי, איתיחאד איירווייס, כבר ביום שלישי - כך מסר לרויטרס גורם המקורב לנושא.

אחת האפשרויות העומדות על הפרק היא העברה של חלק גדול מהחובות של אליטליה, המסתכמים ב־800 מיליון יורו, לחברה נפרדת. הפרטים הללו דווחו ביומון האיטלקי "איל מסאג'רו".

התוכנית נידונה בפגישה שהתקיימה במילאנו ביום שישי בין בכירי חברת התעופה שנקלעה לקשיים לבין נושיה, ובהם בנק יוניקרדיט ואינטסה סנפאולו. חברת התעופה, שהתקשתה להתחרות בחברות הלואו־קוסט וברכבות המהירות, כמעט נקלעה לחדלות פירעון ב־2013, אלא שאז קיבלה חילוץ ממשלתי.

מנכ"ל אליטליה גבריאל דל טורצ'יו יגיע היום למפרץ הפרסי וייוועד מחר עם מנכ"ל איתיחאד ג'יימס הוגאן. כך לפי המקור. הוגאן סירב אתמול להגיב לדיווחים. לפי התוכנית המוצגת עתה בפני איתיחאד, אליטליה תהפוך לחברת אחזקות שתיקח על עצמה את חלק הארי של החוב. הפעילות העסקית שלה תעבור לחברה חדשה שבשליטת חברת האחזקות ותהיה פתוחה להשקעות ישירות של יותר מ־500 מיליון יורו מצד איתיחאד - כך לפי המקור.

אליטליה, צילום: אי פי איי אליטליה | צילום: אי פי איי אליטליה, צילום: אי פי איי

איתיחאד שואפת לרכוש 40%–49% מהחברה האיטלקית, אך אינה מעוניינת לספוג את כל החוב שלה. כן היא ביקשה כי מבין 14 אלף עובדי אליטליה יקוצצו עד 3,000 עובדים. לפי "איל מסאג'רו", אם אליטליה תישאר חברה "טובה" בלבד, יוזרק לה הון של 560 מיליון יורו על ידי איתיחאד וכן 200 מיליון יורו נוספים על ידי משקיעים איטלקים.

אליטליה, שהופרטה ב־2008 במסגרת תוכנית שאמורה היתה להעביר את הפעילות הבלתי רווחית שלה לחברה נפרדת, לא הצליחה להגיע לרווח ושורפת מאז כמיליון יורו במזומן ביום כדי שתוכל להמשיך ולפעול.

אין זו ההשקעה הראשונה של איתיחאד בחברות תעופה זרות. ב־2011 היא הפכה לבעלת השליטה בחברת הלואו־קוסט הגרמנית אייר ברלין בעקבות השקעה של 350 מיליון דולר. כן ביצעה השקעה בחברה ההודית ג'ט איירווייס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות