אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חיליק טפירו הלווה כספי משקיעים לחברות קשורות

חיליק טפירו הלווה כספי משקיעים לחברות קשורות

לקרן אור התחייבויות בהיקף של כ־52 מיליון שקל, מתוכם כ־2.1 מיליון שקל הועברו למימון חברות שבשליטת טפירו

04.05.2014, 23:51 | תומר גנון וזוהר שחר לוי

איש העסקים חיליק טפירו, הבעלים של קבוצת "טפירו שיווק פנסיוני ושוק ההון", השתמש בין היתר בכספי המשקיעים בקרן אור, המתמחה בהשקעה בפרויקטים של תמ"א 38, למימון חברות אחרות שבשליטתו. כך עולה ממצבת ההשקעות שהגישה קרן אור לבית המשפט המחוזי בחיפה בסוף השבוע. משקיעים בקרן טוענים שלא היה ידוע להם שכספם משמש את טפירו גם להשקעות שאינן נדל"ניות, כפי שלכאורה התחייב בפניהם.

חיליק טפירו חיליק טפירו חיליק טפירו

על פי מצבת ההשקעות שהוגשה לבית המשפט, היקף התחייבויותיה של קרן אור כיום עומד על כ־52 מיליון שקל, מתוכם השקיעה החברה, לדבריה, יותר מ־40 מיליון שקל בפרוייקטים של תמ"א 38, בתשתית, בעסקאות מימון וברכישת חברות קבלניות לביצוע פרויקטים אלו. על פי הרשימה, כ־2.1 מיליון שקל מכספי המשקיעים שימשו כהלוואות לחברות שבשליטת טפירו. כך למשל 1.35 מיליון שקל הועברו לקפיטל פרופיט, 435 אלף שקל לסופריר בית השקעות (לשעבר אלפא פלטינום) ו־300 אלף שקל לטפירו נכסים.

"מבדיקה שטחית שערכנו עולה שחלק גדול מהעסקאות בקרן אור נחזות להיות עם צדדים קשורים במידה זו או אחרת", אמר ביום חמישי האחרון נציג רשות ני"ע עו"ד אופיר איל במסגרת דיון בבקשת הפירוק שהגישו משקיעים ועובדים נגד קרן אור. השופט עדי זרנקין מינה למפרקים זמניים של הקרן את עוה"ד רמי קוגן וליאור מזור, בין היתר כדי לבדוק את עסקאות בעלי העניין שנעשו לכאורה בקרן. המפרקים יבדקו, בין היתר, האם ההלוואות לחברות הפרטיות ניתנו על דעת המשקיעים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות