אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברי הכנסת הוזמנו לפסח: שלוש יבשות בחודש וחצי צילום: יובל חן

חברי הכנסת הוזמנו לפסח: שלוש יבשות בחודש וחצי

30 חברי כנסת התארחו במשלחות שונות בחו"ל בפגרת הפסח האחרונה. שיאני הטיסות הם רוברט אילטוב ועומר בר־לב, שטסו לשלושה יעדים שונים

04.05.2014, 23:13 | רוני זינגר

30 חברי כנסת ניצלו היטב את פגרת האביב של הכנסת ונסעו לשורה של ביקורים שאליהם הוזמנו בחו"ל. שיאני הנסיעות הם ח"כ רוברט אילטוב (הליכוד־ישראל ביתנו) וח"כ עומר בר־לב (עבודה), שביקרו שלוש מדינות שונות במהלך החודש וחצי של הפגרה. אילטוב טס לצרפת על חשבון הסוכנות היהודית, לארצות הברית במימון ארגון FSU לימוד (ארגון של קהילת יהודים יוצאי ברית המועצות לשעבר בארה"ב), ולסין במימון ארגון ICIA. ח"כ בר־לב ביקר ביוון ובז'נבה במימון מטה יוזמת ז'נבה, ואחר כך ביקר בארצות הברית גם כם כן על חשבון FSU לימוד.

ח"כ נחמן שי (עבודה) ביקר גם הוא בצרפת מטעם הסוכנות היהודית, וכן ביקר בארצות הברית מטעם הקרן הפילנתרופית של משפחת רודרמן. עוד ביקרו בצרפת במימון הסוכנות היהודית: צחי הנגבי (הליכוד־ישראל ביתנו), שמעון אוחיון (הליכוד־ישראל ביתנו) ויריב לוין (הליכוד־ישראל ביתנו) שהמשיך משם לאוסטרליה, לשם הוזמן מטעם ידידי הליכוד ביבשת.

לצד ח"כ שי, קרן רודרמן מימנה במהלך הפסח את נסיעתם לארה"ב של שמעון אוחיון (הליכוד־ישראל ביתנו), מיכל רוזין (מרצ), איציק שמולי (עבודה), שמעון סולומון (יש עתיד) ושלי מועלם (הבית היהודי).

ח"כ איילת שקד (הבית היהודי) ביקרה בארצות הברית גם היא, אולם בהזמנת מחלקת המדינה האמריקאית, וכן ביקרה בגיברלטר לשם הוזמנה על ידי הקהילה היהודית במקום.

ח"כ משה מזרחי (העבודה), דוד צור (התנועה) ועמרם מצנע (התנועה) בילו את הפגרה בטייוואן, לשם הוזמנו מטעם הממשלה המקומית. מזרחי המשיך משם לאירלנד עם חברי הכנסת תמר זנדברג ומיכל רוזין (מרצ) בהזמנת ארגון forward thinking, העוסק, בין היתר, בקידום תהליך השלום במזרח התיכון. לעומתם המשיך צור לברלין במימון הארגון היהודי AJC berlin.

ח"כ עומר בר-לב, צילום: טל שחר ח"כ עומר בר-לב | צילום: טל שחר ח"כ עומר בר-לב, צילום: טל שחר

בסך הכל הוגשו מתחילת השנה 62 בקשות של חברי כנסת ליציאה לחו"ל, כשני שלישים מהן עבור נסיעות בחופשת הפסח. כל הבקשות הללו אושרו על ידי ועדת האתיקה של הכנסת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות