אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תחזית: הצמיחה בגוש היורו תעמוד בשנה הבאה על 1.7% צילום: שאטרסטוק

תחזית: הצמיחה בגוש היורו תעמוד בשנה הבאה על 1.7%

בנציבות האירופית מעריכים כי הצמיחה תסייע להוריד את שיעור האבטלה ב-18 המדינות החברות בגוש מ-12% אשתקד ל-11.8% השנה ו-11.4% בשנה הבאה

05.05.2014, 12:59 | שירות כלכליסט
באיחוד האירופי מעריכים כי תהיה התאוששות הדרגתית בכלכלת מדינות האיחוד עד 2015, שתשפיע גם על המדינות הפגיעות ביותר, אולם האינפלציה הנמוכה מדי והמתיחות עם רוסיה עשויות לשבש את מסלול ההיחלצות מהמשבר.

קראו עוד בכלכליסט

הנציבות האירופית פרסמה היום כי להערכתה הצמיחה תצבור תאוצה על רקע העלייה באמון העסקים ותפחית את חוסר הוודאות הנובע מהמשבר. על פי התחזית, הצמיחה בגוש היורו תעמוד השנה על 1.2% (על כך כבר דווח בפברואר) ובשנה הבאה תתרחב ל-1.7%, זאת לאחר שנתיים רצופות של התכווצות.

הפרלמנט האירופי בבריסל, צילום: דוד הכהן הפרלמנט האירופי בבריסל | צילום: דוד הכהן הפרלמנט האירופי בבריסל, צילום: דוד הכהן

הצמיחה המתונה תעזור להוריד את שיעור האבטלה ב-18 המדינות החברות בגוש מ-12% בשנה שעברה ל-11.8% השנה ו-11.4% בשנה הבאה.

עוד העריכו בנציבות כי האיחוד האירופי כולו יתרחב השנה ב-1.6% ובשנה הבאה ב-2%, בהובלת תנופה חזקה בבריטניה. כמו כן, ספרד צפויה לרשום התרחבות יציבה של 2.1% ב-2015, זאת לעומת תחזית קודמת של 1.7%. מנגד, בנציבות הורידו את תחזית האינפלציה ל-0.8% השנה ול-1.2% בשנה הבאה, מתחזית קודמת שפורסמה בפברואר של 1% ו-1.3%, בהתאמה.

מרקו בוטי, מנהל החטיבה הכלכלית בנציבות, קרא למדינות "הליבה" בגוש היורו לקדם את הרפורמות שנועדו להגביר את הביקוש המקומי, מהלכים שיעזרו לתמוך בהתאוששות. אולם הוא הזהיר כי "סיכונים גיאופוליטיים חדשים צצו בשל המתיחות עם רוסיה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות