אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עליבאבא הגישה בקשה רשמית להיסחר בניו יורק

עליבאבא הגישה בקשה רשמית להיסחר בניו יורק

ענקית האינטרנט מסין לא פירטה בתשקיף שפרסמה את היקף הגיוס כמו גם באיזו בורסה תיסחר. לפי ההערכות עליבאבא תגייס כ-20 מיליארד דולר לפי שווי של 168 מיליארד דולר

07.05.2014, 08:13 | שי סלינס

ענקית האינטרנט מסין, עליבאבא, הגישה היום (ד') בקשה רשמית לרשות לניירות ערך בארה"ב במטרה להנפיק את החברה בבורסה בניו יורק. לפי רוב ההערכות מדובר בהנפקה הגדולה ביותר בהיסטוריה.

קראו עוד בכלכליסט

עם זאת, החברה לא ציינה בתשקיף שפרסמה את מספר המניות שבכוונתה להנפיק או לפי איזה שווי חברה בכוונתה לצאת לגיוס. כמו גם טרם ידועה הבורסה שבה היא תיסחר – נאסד"ק או ניו יורק (NYSE ). לפי ההערכות, שווי השוק של עליבאבא עומד על 168 מיליארד דולר – גבוה יותר מ-95% מהחברות במדד S&P 500. כמו כן, בשוק מעריכים כי בכוונת עליבאבא למכור כ-12% מהחברה במסגרת ההנפקה הראשונית ולגייס כ-20 מיליארד דולר.

ייתכן כי יעברו עוד מספר חודשים עד שהחברה תחל להיסחר, זאת לאחר שתשלים את הרוד-שואו ותקבע את טווח המחירים של המניות.

עליבאבא מפעילה כמה משירותי האינטרנט המובילים בסין, ביניהן אתר עליבאבא, aliexpress וטאובאו, כמה מהאתרים הקמעונאיים הגדולים ברשת, שמוכרים מוצרים במחירים סיטונאיים בכל העולם.

ישראל נחשבת לאחת מעשר המדינות הפעילות ביותר ברשת האתרים. החברה גם מחזיקה בעליפליי, מקבילה מקומית לפייפל, וכן במגוון נרחב מאוד של שירותים מקוונים כגון מערכות הפעלה, שרתי ענן, ביטוח מקוון, צ'ט, אתרי דרושים, לוחות מודעות, פורטלים ועוד. 

בניין הנהלת עליבאבא, צילום: בלומברג בניין הנהלת עליבאבא | צילום: בלומברג בניין הנהלת עליבאבא, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות