אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוסייטה ג'נרל מחק יותר מחצי מיליארד יורו בגלל הסנקציות על רוסיה צילום: בלומברג

סוסייטה ג'נרל מחק יותר מחצי מיליארד יורו בגלל הסנקציות על רוסיה

כתוצאה מכך ירד הרווח הנקי של הבנק הצרפתי ברבעון הראשון ב-13% ל-315 מיליון יורו. סוסייטה מחזיק באחד הבנקים הפרטיים הגדולים ברוסיה - רוסבנק

07.05.2014, 11:00 | שירות כלכליסט

הבנק הצרפתי סוסייטה ג'נרל דיווח היום (ד) כי הרווח הנקי ברבעון הראשון הושפע לשלילה בשל מחיקת ערך שערך על עסקיו ברוסיה, על רקע חוסר הוודאות הפוליטי, ההאטה בכלכלה והיחלשות הרובל.

סוסייטה ג'נרל, הבנק השלישי בגודלו בצרפת במונחים של נכסים, דיווח כי ביצע מחיקת שווי של 525 מיליון יורו (731.26 מיליון דולר) על החטיבה הרוסית שלו, ולפיכך הרווח הנקי ברבעון הראשון ירד ב-13% ל-315 מיליון יורו מ-364 מיליו יורו בתקופה המקבילה אשתקד.

סוסייטה ג סוסייטה ג'נרל | צילום: בלומברג סוסייטה ג

המתיחות הגוברת בין מדינות המערב ומוסקבה היוותה מכה קשה לבנק הצרפתי, שבבעלותו אחד הבנקים הפרטיים הגדולים ברוסיה ברקע הסנקציות שהוטלו על רוסיה בשל המשבר באוקראינה שדוחפות את המדינה למיתון.

סוסייטה ג'נרל רכש ב-2006 אחזקה של 20% בבנק הרוסי רוסבנק עבור 634 מיליון דולר, מתוך מטרה לחדור לשוק חדש ומבטיח. הבנק שילם מאז 4 מיליארד דולר נוספים כדי להעלות את אחזקתו ל-99.4%, הוא שינה את ההנהלה וקיצץ למעלה מ-2,500 משרות. אולם המאמצים מצד הבנק הצרפתי לא הניבו פירות. ברבעון הראשון, הרווח התפעולי של סוסייטה ג'נרל ברוסיה נפל ל-7 מיליון יורו מ-61 מיליו יורו בשנה שעברה.

עם זאת, מהבנק נמסר כי הם נשארים "מחויבים לרוסיה", ובכוונתם להציג בשבוע הבא תכנית עסקית שמטרתה להעלות את ההחזר על המניות לנתון דו ספרתי עד 2016.

כמו כן, הבנק דיווח כי ההכנסות ברבעון הראשון טיפסו ב-14% ל-5.68 מיליון יורו מ-4.98 מיליארד יורו בשנה שעברה, בעיקר בזכות החוזק של חטיבת השירותים הפיננסיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות