אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרפקטו מובייל גייסה 20 מיליון דולר

פרפקטו מובייל גייסה 20 מיליון דולר

החברה, שמפתחת מערכות בדיקות תוכנה לאפליקציות מובייל, גייסה עד כה 55 מיליון דולר. את סבב הגיוס האחרון הובילה קרן FTV. בין לקוחות פרפקטו מובייל, מהמובילות בתחומה, נמנות חברות ענק רבות

07.05.2014, 13:03 | אסף גלעד ומאיר אורבך
פרפקטו מובייל, שמפתחת מערכות בדיקה לאפליקציות, גייסה 20 מיליון דולר בסבב גיוס רביעי. את הסבב הובילה קרן FTV לצד המשקיעים הקיימים - כרמל ונצ'רס, ורטקס, וגלובספאן.

קראו עוד בכלכליסט

החברה, המכונה בתעשייה "מרקורי של עולם הסלולר", מפתחת מערכת המסופקת למפעילות סלולר או לארגונים גדולים, המאפשרת להם לבדוק את האפליקציה שפיתחו בטרם השקתה. השנה האחרונה, בה צמחה בכ-100% בהכנסותיה ובפעילותה, הביאה את המשקיעים לפתוח את הכיס, ולהעלות את סך הגיוסים של החברה הישראלית לכ-55 מיליון דולר. הגיוס ישמש את החברה להתרחבות למדינות נוספות, התרחבות סל המוצרים וכן לטובת רכישות חדשות שאולי תבצע החברה בעתיד, אם תמצא טכנולוגיה הרלוונטית אליה.

שירותי פרפקטו מובייל שירותי פרפקטו מובייל שירותי פרפקטו מובייל

FTV, קרן הון סיכון ניו יורקית המנהלת 700 מיליון דולר, מרבה להשקיע לאחרונה בחברות סטארט-אפ ישראליות בוגרות. קודם לפרפקטו מובייל, השקיעה גם בקרדורקס, בנק הסליקה הישראלי מהרצליה, וב-GigaSpaces, המספקת טכנולוגיות ענן באמינות גבוהה למערכות מידע חיוניות. לפני מספר ימים אף הפכה את לירון גיטיג לשותף הישראלי של הקרן. FTV מרכזת תחתיה גם משקיעים פיננסיים רבים, בהם בתי השקעות ובנקים, חלקם לקוחות קיימים או פוטנציאליים של פרפקטו מובייל, ולכן בחרה החברה לגייס מקרן זו.

בחזית שוק בדיקות האפליקציות

פרפקטו מובייל מובילה כיום את נישת בקרת האיכות, בדיקות העומסים ותקינות הפעולה של אפליקציות בשירות הנצרך כולו בסביבות ענן. "הרושם הראשוני של המשתמשים לגבי אפליקציות הוא חיוני להצלחה שלהן, כך שחברות וארגונים מתמקדים כיום ביצירת אפליקציה איכותית מהיסוד", אמר ערן יניב, מנכ"ל החברה.

רינה שאינסקי מקרן כרמל, מהמשקיעות בפרפקטו מובייל, צילום: עמית שעל רינה שאינסקי מקרן כרמל, מהמשקיעות בפרפקטו מובייל | צילום: עמית שעל רינה שאינסקי מקרן כרמל, מהמשקיעות בפרפקטו מובייל, צילום: עמית שעל

יניב הסביר ל'כלכליסט' על השינוי שעברה החברה מטכנולוגיה לבדיקת פעילות על גבי מכשירי סלולר שונים, לבדיקות של אפליקציות ושל סביבות. "מפעילות סלולריות מעוניינות לבדוק כיצד פעולות ואפליקציות עובדות תחת סביבות שונות. למשל, חשוב לבדוק כיצד פועלות פונקציות קריטיות כמו העברת כסף או תשלומים בסביבות שונות ותחת עומסים שונים. פרפקטו מובייל מאפשרת לבצע את הבדיקות האלה מרחוק דרך שירות מבוסס ענן, ובמצב שבו פיתוח אפליקציות הופך להיות תהליך מבוזר בין כמה צוותים", אמר. בחברה מתמקדים בבדיקה, סימולציה וניטור של פעילות האפליקציה החל משלב הפיתוח ועד שלב ה'פרודקשן', כלומר השלב בו האפליקציה הושקה ופעילותה נבחנת.

החברה משרתת כאלף ארגונים וחברות, כמה מהם ישירות וכמה מהם שותפות עם ענקיות מחשוב ומערכות מידע כגון אקסנצ'ר, אינפוסיס ו- NTT. בין לקוחותיה נמנים קומקסט, סקוטיה בנק, ליברטי מיוצ'ואל, בל, רוג'רס, טראנס יוניון וקווסט דיאגנוסטיק. בשנה האחרונה הוסיפה כ- 150 לקוחות ושותפים חדשים בהם EMC, CA וסיגמא.

ערן יניב, מנכ"ל פרפקטו מובייל, צילום: מיכל יניב ערן יניב, מנכ"ל פרפקטו מובייל | צילום: מיכל יניב ערן יניב, מנכ"ל פרפקטו מובייל, צילום: מיכל יניב

צמיחה של 100% תוך שנה

"בין ההמתחרים שלנו נמנים דיבייס אניוור, שהוא מתחרה ראוי בכל קנה מידה, אבל כוחו בשוק יורד", אמר יניב. "ואז נוצרים פתרונות נקודתיים, אבל ברוחב הפתרונות שאנחנו נותנים אין לנו מתחרה משמעותי. גם לא CA, או מיקרוסופט, הם אימצו פתרון שלנו".

המתחרה הגדולה של החברה היא DeviceAnywhere שנמכרה בשנת 2011 ל- Keynote תמורת 90 מיליון דולר. ועם זאת, מאז הרכישה יורדת פעילותה של החברה האמריקאית בנישה של פרפקטו. לפני כחודשיים רכשה HP את נכסי שונרא, חברת סטארט-אפ ישראלית שהוקמה לצורך בדיקות אפליקציה לדסקטופ, המירה את פעילותה לתחום המובייל, אך הדבר היה ככל הנראה באיחור רב.

פרפקטו צמחה בתוך שנה בכ-100% בפעילותה ומוכרת לפי ההערכות בתעשייה בקצב הכנסות שנתי של כ- 30 מיליון דולר בשנה. החברה מעסיקה 140 עובדים ומתכוונת לגייס עד סוף השנה 20-30 עובדים. היא נוסדה בידי ערן יניב, המשמש כמנכ"ל, ויורם מזרחי, סמנכ"ל הטכנולוגיות של החברה. יו"ר החברה הוא דייוויד רייכמן, לשעבר בכיר במרקורי ובפינג'אן.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות