אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוסר המכשול המשפטי האחרון למינוי ניסנקורן למחליפו של עיני צילום: אוראל כהן

הוסר המכשול המשפטי האחרון למינוי ניסנקורן למחליפו של עיני

נשיא ביהמ"ש העליון דחה עתירה של ח"כ איתן כבל לדיון נוסף בבקשתו לחייב את ההסתדרות לקיים בחירות כלליות לתפקיד היו"ר. ככל הנראה שכבר בימים הקרובים תודיע ההסתדרות על מועד הבחירות

07.05.2014, 17:44 | מיקי פלד

הוסר המכשול המשפטי האחרון למינויו של אבי ניסנקורן למחליפו של עופר עיני בתפקיד יו"ר ההסתדרות. בית המשפט העליון דחה היום (ד') את עתירתו של ח"כ איתן כבל לקיים דיון נוסף נגד המינוי.  

קראו עוד בכלכליסט

זאת, לאחר שבחודש מרץ דחה בית המשפט העליון עתירה קודמת של כבל נגד פסק הדין של בית המשפט המחוזי בתל אביב שפסק כי אין פסול שהבחירות לתפקיד יו"ר ההסתדרות ייערכו במסגרת בית הנבחרים של הארגון ולא במסגרת בחירות כלליות של כלל חברי ההסתדרות.

נשיא בית המשפט העליון, אשר גרוניס, כתב בהחלטתו כי "כל שופטי ההרכב היו תמימי דעים כי במשפט הישראלי לא קיים כלל המחייב כי בחירת מחליפו של נבחר ציבור, המסיים את תפקידו לפני השלמת מלוא הקדנציה, תיעשה תמיד באותה מתכונת בדיוק להליך הבחירה המקורי של אותו בעל תפקיד".

עופר עיני אבי ניסנקורן (ארכיון), צילום: אוראל כהן עופר עיני אבי ניסנקורן (ארכיון) | צילום: אוראל כהן עופר עיני אבי ניסנקורן (ארכיון), צילום: אוראל כהן

סביר להניח שכבר בימים הקרובים תודיע ההסתדרות על מועד לקיום הבחירות בבית הנבחרים, בהם צפוי ניסנקורן לנצח. כבל, שהתמודד לפני שנתיים על התפקיד מול עיני, לא צפוי להגיש התנגדויות נוספות.

באוקטובר האחרון הודיע עיני כי הוא מתכוון לסיים בפברואר את כהונתו בת שמונה השנים בתפקיד ולהמליץ על מינוי ניסנקורן, שכיום משמש כיו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות. ח"כ כבל עתר למחוזי נגד הכוונה לערוך את הבחירות במסגרת בית הנבחרים וטען כי בחירות בתוך בית הנבחרים עצמו הן לא דמוקרטיות, בין השאר משום שעיני נבחר לתפקיד לפני שנתיים בלבד על ידי כלל חברי הארגון. מנגד, בהסתדרות טענו כי מדובר בהליך שנעשה לפי חוקת הארגון. בית המשפט המחוזי קיבל את עמדת ההסתדרות אך רק לאחר שזו שינתה את הסעיף בחוקה כך שלא רק היו"ר יכול להמליץ על מחליפו אלא כל סיעה בבית הנבחרים תוכל לעשות זאת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות