אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נבחן: רכב משוריין לנשיא המדינה ביותר מ־1.5 מיליון שקל צילום: רן מלמד

בלעדי לכלכליסט

נבחן: רכב משוריין לנשיא המדינה ביותר מ־1.5 מיליון שקל

מינהל הרכש הממשלתי בוחן רכישת שש מכוניות יוקרה משוריינות עם מקום לשולחן ומחשב עבור הנשיא ושרים בממשלה. העסקה מתוכננת לסוף השנה

08.05.2014, 06:55 | תומר הדר

מינהל הרכש הממשלתי החל בביצוע בדיקת היתכנות לרכישת שש מכוניות יוקרה משוריינות שישמשו את נשיא המדינה וחמישה אח"מים נוספים, כפי הנראה שרים בממשלה, כך נודע ל"כלכליסט". כפי שנחשף בעבר ב"כלכליסט", מינהל הרכש הממשלתי עתיד לצאת במכרז, ואולם עד כה טרם הובהר באילו רכבים מדובר, באיזו כמות ומה יהיו מפרטיהם.

מדובר בבדיקה מקדימה לקראת עסקת רכישה שצפויה לצאת לפועל ככל הנראה לקראת סוף השנה. במסגרת הבדיקה פנו נציגי מינהל הרכש הממשלתי לכמה יבואני רכבי יוקרה, והדרישה העיקרית היא למכוניות מהקטגוריות הבכירות, כלומר מרצדס S קלאס, ב.מ.וו סדרה 7 ודומותיהן. על פי דרישות ראשוניות שהוצגו בפני יצרני הרכב, הרשימה כוללת שריון מלא לרכב, כמו גם אפשרות להתקין בחלקו האחורי שולחן ומחשב.

השימוש ברכבי יוקרה משוריינים אינו זר למדינת ישראל - כיום ראש הממשלה ושר הביטחון עושים שימוש במכוניות אאודי משוריינות.

ב.מ.וו 740 סדרה 7 , צילום: אתר ב.מ.וו ב.מ.וו 740 סדרה 7 | צילום: אתר ב.מ.וו ב.מ.וו 740 סדרה 7 , צילום: אתר ב.מ.וו

כפי שנחשף לאחרונה ב"כלכליסט", לפני כמה חודשים ביצע משרד הביטחון הזמנה לשלוש מכוניות סקודה סופרב משוריינות. בשונה ממרצדס S קלאס וב.מ.וו סדרה 7 "רגילות", שמחירן מתחיל בכ־850 אלף שקל עבור גרסאות הבסיס, מחירן של הגרסאות המשוריינות עשוי להאמיר אל מעבר לרף ה־1.5 מיליון שקל, הן עקב עלויות הוספת השריון לרכב והן מפני שלרכבים כה כבדים, בגלל תוספת השריון, דרושים מנוע גדול ושדרוגים למערכות הבלימה וההיגוי.

ממינהל הרכש הממשלתי נמסר: "כרגע לא מתוכנן פרסום מכרז לרכישת רכבים משוריינים. בכל הנוגע לרכבים משוריינים לנושאי משרות שלטוניות, ההנחיות נקבעות על ידי הגופים המנחים בלבד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות89 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

85.
מיליון וחצי????
מה זה טנק?? סחטיין על מוסד הנשיאות שמוכנים בתקופה כזו שאנשים רגילים כמוני יכולים לקנות רכב חדש רק דרך איזו עסקת טרייד אין (לפחות מצאתי במחיר מחירון באלבר), או אלטרנטיבה אחרת, להוציא מיליון וחצי על רכב. חבל מאד שזה על חשבונינו.. כמו ששלמה ארצי כתב :"כמה זה עולה לנו??"
ישראל  |  09.05.14
לכל התגובות