אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שלומי לחיאני הודה והורשע ב-3 עבירות של הפרת אמונים צילום: עמית מגל

נחשף בכלכליסט

שלומי לחיאני הודה והורשע ב-3 עבירות של הפרת אמונים

הפרקליטות וסנגוריו של ראש עיריית בת ים לשעבר הגיעו להסדר טיעון לפיו נמחקו עבירות השוחד והלבנת ההון שיוחסו לו. שלב הטיעונים לעונש יתקיים בחודש הבא

08.05.2014, 10:29 | זוהר שחר לוי

ראש עיריית בת ים לשעבר, שלומי לחיאני, הודה והורשע הבוקר (ה) ב-3 עבירות של הפרת אמונים. שלב הטיעונים לעונש בעניינו יתקיים בחודש הבא. כפי שנחשף הבוקר ב"כלכליסט" הפרקליטות וסנגוריו של לחיאני הגיעו להסדר טיעון לפיו נמחקו עבירות השוחד והלבנת ההון שיוחסו לו.

בימים הקרובים ימשכו המגעים בים הפרקליטות לבין באי כוחם של יתר הנאשמים בתיק בניסיון להגיע להסדר גם בעניינם.

קראו עוד בכלכליסט

צוות ההגנה של האחים לחיאני, עוה"ד נתי שמחוני, גיורא אדרת ואורי קינן, פעלו לאחרונה מול נציגי הפרקליטות, עוה"ד שרון כהנא ואלעד פנחס, בניסיון להגיע להסדר. עם שלומי לחיאני הושג הסדר ואילו עם האחרים טרם.

הפרקליטות ביקשה לגזור על לחיאני עונש של שנת מאסר בפועל, ואילו ההגנה טענה לעונש של עבודות שירות בלבד.

  

היום הציגו הצדדים להציג את ההסדר בפני שופט בית משפט השלום בתל אביב, בני שגיא, כאשר לגבי הנאשמים הנוספים בפרשה טרם הושג הסדר.

  

שלומי לחיאני שלומי לחיאני שלומי לחיאני

כתב האישום נגד לחיאני הוגש באוקטובר האחרון על ידי פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) והוא כלל 4 אישומים שונים: שניים על קבלת שוחד מבעלי עסקים בבת ים לכיסוי חובותיו, אישום אחד של מרמה והפרת אמונים, לאחר שלחיאני פנה לתשעה עובדים בעירייה בבקשה לכאורה שיטלו הלוואות מהבנק ויעבירו לו את הכספים. לפי האישום

הרביעי, שעניינו מרמה, הפרת אמונים ועדות שקר, פעל לחיאני בניגוד עניינים כאשר העירייה התקשרה עם מקומון בשם "גל גפן צהוב", שבו היה בעל מניות, לרכישת שטחי פרסום. במסגרת ההסדר חזרה בה הפרקליטות מהאישום הרביעי.

   

במקביל ללחיאני הואשמו גם אחיו, אבי לחיאני, כמי שפעל עבורו ולטובת האינטרסים שלו בפרשות השוחד השונות שתוארו בכתב האישום וכן אנשי העסקים אבנר קראיף ועובד דודטחי, נותני השוחד כנטען.

  

כתב האישום הוגש על ידי עוה"ד שרון כהנא, אלעד פנחס, ורד שפילמן ועדי אפלבוים - גוזמן מפרקליטות מחוז תל אביב מיסוי וכלכלה. את קראיף ודודטחי מייצגים עוה"ד אורון שוורץ ויוגב נרקיס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
משום מה כולם מצניעים את העבירות =קבלת דבר במירמה והפרת אימונים
זו העבירה , שלוש עבירות כאלה ועיסקה של שנת מאסר אחת ? למה ? שוב הסמרטוטות מהפרקליטות עושות לעצמן חיים קלים כדי שלא יהיה צורך לעמוד בבימ"ש ולשכנע שופט בעבירות בהן הואשם הנבל הזה ? על כל עבירה כזו העונש בחוק הוא שלוש שנות מאסר ,אז מדוע על שלוש עבירות רק שנה ? כך בדיוק מורידים כל הזמן את רף הענישה בארץ, בארה"ב היה מקבל 5-15 שנה לפחות . הבנאדם גנב לביתו ולכיסו וניצל את מעמדו כראש עיר וממש לא ישלם על זה כלום. בושה.
פיני , יבנה  |  09.05.14
15.
כנסו וראו, העונש בחוק הוא 3 שנים אז למה על 3 עבירות העונש הצטמק לשנה?
עבירת מרמה והפרת אמונים מוגדרות בסעיף 284 לחוק העונשין הקובע ענישה של עד 3 שנות מאסר בפועל !!! ובנוסף כבר נאמר: "עיון בעבירה זו של הפרת אמונים מעלה בדעתנו עבירה אחרת השוכנת בחוק העונשין, עבירה דומה ושאינה-דומה, הלא היא העבירה הקרויה "תקלה ציבורית" (וכלשון החוק במקורו: “public mischief”). וכדברו של סעיף 198 שלחוק: "העושה מעשה העלול להביא לתקלה ציבורית, דינו – מאסר שלוש שנים."
שופט עדיין לא מאוחר לעשות צדק עם הציבור  |  08.05.14
לכל התגובות