אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מה יש לנינטנדו נגד נישואים חד-מיניים? צילום מסך: Youtube

בשולי הרשת

מה יש לנינטנדו נגד נישואים חד-מיניים?

באחד המשחקים הפופולריים שלה, Tomodachi Life, לא ניתן ליצור זוגות הומוסקסואלים. גיימרים מרחבי העולם תוקפים את מדיניות החברה במסגרת קמפיין טוויטר - ונענו עד כה בתגובות מעורפלות למדי

08.05.2014, 18:03 | נמרוד צוק

חברת נינטנדו הפכה למטרה של קמפיין חדש נגד הומופוביה, לאחר שסירבה לאפשר קשרים רומנטיים בני דמויות וירטואליות מאותו המין במסגרת משחק הסימולציה Tomodachi Life.

קראו עוד בכלכליסט

המשחק, שמזכיר את סדרת משחקי Sims, הפך לאחרונה ללהיט בקרב משתמשי הקונסולה הניידת נינטנדו 3DS יפן, וביוני הקרוב החברה מתכננת להשיק אותו גם בארה"ב ואירופה.הנושא עלה לכותרות בעקבות קמפיין טוויטר ופייסבוק שיזם טיי מריני, גיימר הומוסקסואל בן 23 מאריזונה, שקורא להפסקת מה שהוא מגדיר כמדיניות מפלה בעולם המשחק.

משחק המריבה. גרסה מודרנית ל-Sims, צילום מסך: Youtube משחק המריבה. גרסה מודרנית ל-Sims | צילום מסך: Youtube משחק המריבה. גרסה מודרנית ל-Sims, צילום מסך: Youtube

"אני רוצה להתחתן עם ארוסי במשחק"

הדמויות בעולם המשחק מכונות Mii Characters, וחשבון הטוויטר שמריני פתח נקרא בהתאם Miiquality@. דרכו, קורא השחקן לציבור הצייצנים לכתוב לחברה תוך שימוש במונח כהאשתג כדי לשכנע אותה להוסיף אפשרות לקשרים בין דמויות מאותו המין בגרסאות המערביות של המשחק, ולא רק בין דמויות נשיות לגבריות. המשחק כולל אפשרויות מובנות למהלכים כמו חתונה והבאת ילדים - אבל רק כאשר אחת הדמויות מוגדרת ונראית כגבר, והשניה כאישה.

"אני רוצה להיות מסוגל להתחתן במשחק עם דמות ה-Mii של הארוס שלי בחיים האמיתיים, מבלי שנצטרך לשנות את המין של אחת משתי הדמויות. אם נבחר לוותר על אפשרות החתונה הוירטואלית בכלל, זה גם ימנע מאיתנו לחלק מהתכנים הייחודיים במשחק שנגישים רק אחרי שהדמות שלך התחתנה" אמר מריני בראיון לסוכנות AP.

"מפתחי המשחק דוחקים בך לשלב במשחק דמויות שמייצגות אנשים מהחיים האמיתיים שלך, לתת להם שמות וקולות שיזכירו את בני המשפחה והחברים שלך, אבל אם הם הומוסקסואלים - הם לא יכולים להתאהב", אמר. בשלב זה הקמפיין לא כולל איומים בחרם או אמצעי לחץ אחרים, אלא רק מספר גדול ככל האפשר של אנשים שיפנו לנינטנדו וישכנעו את החברה להוסיף את האפשרות לנישואים חד מיניים כעדכון למשחק או בגרסה הבאה שלו. "אני מאמין כי הקמפיין יכול להשפיע לא רק על המשחק הספציפי הזה ועל נינטנדו, אלא לחולל שינוי בתעשיית המשחקים בכללותה".

נינטנדו מפחדת מארה"ב

החברה ניסתה להתחמק מהטענות שהופנו כלפיה באמירות מעורפלות כגון "לא היתה שום אמירה חברתית מאחורי השקת המשחק" או "מערכות היחסים בין הדמויות נועדו לשמש כחלק מעולם אלטרנטיבי ולאו דווקא כסימולציה ריאליסטית של העולם האמיתי", אבל נמנעה לפרסם אמירה ברורה המביעה תמיכה בלגיטימיות של קשרים בין בני אותו מין. החברה הודתה כי קשרים כאלו לא היו חלק מהתכנון המקורי של הגרסה היפנית, אבל הבטיחה כי "תמשיך להקשיב ולקחת בחשבון את המשוב של המשתתפים בקמפיין, ולראות בו הזדמנות להבין את צרכי הלקוחות טוב יותר".

בנינטנדו, כפי הנראה, חוששים מהשפעת הקמפיין על השוק האמריקאי. מצד אחד במדינות רבות נהוגה גישה שמרנית ומפלה בנושא, אבל מצד שני בקליפורניה ובעמק הסיליקון במיוחד התייחסות מפלה מתקבלת בתגובות קשות, כפי שחווה לאחרונה מנכ"ל מוזילה לשעבר ברנדן אייק, שנאלץ להתפטר שבועות ספורים אחרי ההכרזה על מינויו לאחר שסירב לחזור בו מהתנגדותו לנישואי גאים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה