אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יצרנית הבוטוקס אלרגן מחפשת רוכש לאחר ניסיון השתלטות מצד וליאנט הקנדית צילום: MCT

יצרנית הבוטוקס אלרגן מחפשת רוכש לאחר ניסיון השתלטות מצד וליאנט הקנדית

יצרנית הטיפול הפופולרי בקמטים פנתה לחברות תרופות גדולות כמו סנופי, נוברטיס, ג'ונסון אנד ג'ונסון וגלקסו סמית' קליין

10.05.2014, 10:55 | בלומברג

אלרגן (Allergan), יצרנית התרופות שקיבלה הצעת רכש מיצרנית התרופות הקנדית וליאנט (Valeant Pharmaceuticals), נתקלה בסירוב מצד מספר יריבות שלהן הציעה להגיש הצעת רכש מתחרה. כך מסרו לבלומברג גורמים המקורבים לעניין.

קראו עוד בכלכליסט

אלרגן, יצרנית הטיפול הפופולרי בקמטים "בוטוקס", פנתה לסנופי (Sanofi) ולג'ונסון אנד ג'ונסון לאחר שקיבלה את הצעת הרכישה מוואליאנט ב-22 באפריל, אמרו הגורמים שביקשו להיוותר בעילום שם בשל חשאיותם של השיחות. אלרגן אף פנתה לגלקסו-סמית'-קליין ולנוברטיס, על פי אחד מהגורמים. סנופי לא הביעה עניין בהצעה וג'ונסון אנד ג'ונסון אף היא סירבה בציינה את הבעייתיות הכרוכה במיזוג שתי החברות הגדולות ביותר בארה"ב לייצור שתלים להגדלת שדיים.

טיפול בוטוקס, צילום: shutterstock טיפול בוטוקס | צילום: shutterstock טיפול בוטוקס, צילום: shutterstock

אם יחליט דירקטוריון אלרגן לדחות את הצעת הרכש של וליאנט והחברה לא תמצא רוכשת ידידותית שתציע הצעה מתחרה, האפשרויות שייוותרו בידי החברה מצומצמות למדי - באפשרותה לרכוש חברה נוספת כדי להקשות על רכישתה, או לשכנע את בעלי המניות שלה להצביע נגד רכישה של החברה. החברה מחפשת אפשרויות חלופיות לרכישה משום שאינה מרוצה מהצעתה של וליאנט, אמר לבלומברג גורם המקורב לעניין.

וליאנט, בתמיכתה של המשקיעה הגדולה ביותר של אלרגן - קרן פרשינג סקוור (Pershing Square) - הציעה לרכוש את אלרגן בעסקת מזומן ומניות בשווי 45.7 מיליון דולר. הדירקטוריון של אלרגן "יבחן וישקול ברצינות" את הצעתה של וליאנט, אמר מנכ"ל החברה דייוויד פיוט מוקדם יותר השבוע, בשיחת ועידה עם אנליסטים שהתקיימה לאחר פרסום דוח הרווח של החברה. הוא הוסיף כי אין באפשרותו לשוחח על פרטי העסקה.

דוברת מטעם אלרגן אמרה שהחברה ממשיכה לבחון את הצעתה של וליאנט. דוברי גלקסו סמית' קליין, יצרנית התרופות הגדולה בבריטניה, ושל נוברטיס וסנופי סרבו להגיב. דוברת של ג'ונסון, יצרנית מוצרי הטיפוח הגדולה בעולם, לא הגיבה לבקשת התגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות