אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המנהל המיוחד של קרתא גילה שהמשטרה "שכחה" לשלם יותר מ־100 אלף ש' על חניה צילום: פטר

המנהל המיוחד של קרתא גילה שהמשטרה "שכחה" לשלם יותר מ־100 אלף ש' על חניה

במסגרת נסיונותיו של המנהל המיוחד לאתר כספים של חברת קרתא לפיתוח מרכז ירושלים, שנמצאת בהליך פירוק, אותרו חשבוניות של משטרת ישראל שעשתה שימוש בחניון במשך שנים

11.05.2014, 09:10 | תומר גנון

המשטרה שכחה לשלם במשך שנים חובות חניה לחניון קרתא בירושלים. כך עולה מהסדר פשרה שהגישה בשבוע שעבר חברת קרתא לפיתוח מרכז ירושלים שבפירוק לבית המשפט.

לפי ההסדר בין המנהל המיוחד של קרתא עו"ד יצחק מולכו, למשטרה, היא תשלם לקופת הפירוק 113,400 שקל, המהווים את קרן החוב על חובות העבר. מולכו מצדו התחייב בשם קרתא לוותר על תביעות עתידיות נגד המשטרה על חובות אלה. "במסגרת ניסיונותיו של המנהל המיוחד לאתר כספים של קרתא", כתב בא כוחו של מולכו עו"ד גבריאל הולצהקר, "אותרו חשבוניות של לקוחות שונים שעשו שימוש בעבר בחניון, שלא נגבו. החתום פנה בשם המנהל המיוחד למשטרה, ולאחר המגעים קרן החוב המוסכמת עומדת על 113,400 שקל".

עו"ד יצחק מולכו, צילום: פטר עו"ד יצחק מולכו | צילום: פטר עו"ד יצחק מולכו, צילום: פטר

לאחרונה ספגה קופת הפירוק של קרתא מכה קשה כשהממונה על הגבלים דיויד גילה הודיע שהוא מתנגד לעסקת המיזוג שבמסגרתה תרכוש את החניון של חברת אלרוב שבשליטת אלפרד אקירוב, תמורת כ־100 מיליון שקל בתוספת מע"מ.

ההתנגדות נבעה מחשש לכאורה ממונופול מוחלט בחניונים ציבוריים בתשלום בקרבת העיר העתיקה, משום שאלרוב מחזיקה גם בחניונים ממילא ומצודת דוד. "משמעות המיזוג", כתב גילה, "הנה איון מוחלט של התחרות בין המתחרים היחידים בשוק הרלבנטי ומהווה מיזוג למונופול מושלם". מהמשטרה נמסר: "הנושא מטופל על ידי הפרקליטות באפיקים משפטיים. את עמדתנו נציג בבית המשפט ולא בתקשורת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות