אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תושבי החוץ ממשיכים לזגזג: השקיעו כ-100 מיליון דולר באג"ח ממשלתיות במרץ צילום: שאטרסטוק

תושבי החוץ ממשיכים לזגזג: השקיעו כ-100 מיליון דולר באג"ח ממשלתיות במרץ

זאת לעומת מימושים של כ-100 מיליון דולר שביצעו המשקיעים הזרים בחודש פברואר. במקביל, בשוק האג"ח הממשלתיות הנסחרות בחו"ל נרשמעו פרעונות בהיקף של 130 מיליון דולר על ידי תושבי חוץ

11.05.2014, 11:42 | אמנון אטד

נמשך הזיגזג החודשי בזרמי הכסף של המשקיעים הזרים אל שוק אגרות חוב הממשלתיות בארץ: בחודש מרץ השקיעו תושבי חוץ בשוק האג"ח הממשלתיות הנסחרות בבורסה בארץ (עודף השקעות חדשות על מימושים) סכום נטו של כ-100 מיליון דולר. זאת לעומת מימושים נטו של כ-100 מיליון דולר בחודש פברואר והשקעות נטו של כ-30 מיליון דולר שבוצעו על ידם בינואר. בכל השנה החולפת מימשו תושבי החוץ אגרות חוב ממשלתיות בסכום נטו גדול של כ-2.1 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

הבורסה לניירות ערך בתל אביב. המשקיעים הזרים ממשיכים במגמה לא אחידה: בפברואר מימשו כ-100 מיליון דולר ובמרץ השקיעו סכום זהה, צילום: עמית שעל הבורסה לניירות ערך בתל אביב. המשקיעים הזרים ממשיכים במגמה לא אחידה: בפברואר מימשו כ-100 מיליון דולר ובמרץ השקיעו סכום זהה | צילום: עמית שעל הבורסה לניירות ערך בתל אביב. המשקיעים הזרים ממשיכים במגמה לא אחידה: בפברואר מימשו כ-100 מיליון דולר ובמרץ השקיעו סכום זהה, צילום: עמית שעל

לעומת ההשקעות באג"ח ממשלתיות הנסחרות בארץ, באגרות החוב הממשלתיות הנסחרות בחו"ל נרשמו בחודש מרץ פירעונות נטו על ידי תושבי חוץ בהיקף של כ-130 מיליון דולר: מימוש בהיקף של כ-530 מיליון דולר של אג"ח משנת 2004 שהגיע לפדיון קוזז בחלקו בהשקעות נטו בהיקף של כ-400 מיליון דולר.

מנתונים שמפרסמת היום (א') החטיבה למידע ולסטטיסטיקה של בנק ישראל מתברר עוד כי בחודש מרץ מימשו תושבי חוץ בבורסה לניירות ערך בתל-אביב סכום נטו של כ-140 מיליון דולר. במקביל, ביצעו המשקיעים הזרים השקעות נטו של כ-630 מיליון דולר במניות ישראליות הנסחרות בחו"ל, בעיקר בענף ההייטק.

ההשקעות הישירות נטו (השקעות שלא באמצעות רכישת מניות בבורסה) של תושבי חוץ בישראל באמצעות מערכת הבנקאות הסתכמו בחודש מרץ בסכום גדול יחסית של כ-960 מיליון דולר. כ-220 מיליון דולר מסכום זה הושקעו על ידם בחברה אחת בענף הביומד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות