אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיאנו מובייל מפטרת שליש מעובדיה צילום: גיא אסיאג

סיאנו מובייל מפטרת שליש מעובדיה

חברת השבבים הישראלית תפטר 30 מתוך 90 עובדיה במטרה לחתוך עלויות תפעול, כחלק מארגון מחדש שהיא מבצעת. המפוטרים הם אנשי תמיכה, פיתוח, מכירות ולוגיסטיקה

11.05.2014, 11:33 | מאיר אורבך

חברת השבבים הישראלית סיאנו מובייל מפטרת כ-30 מתוך 90 עובדיה, כאשר מתוכם כ-10 עובדים בחו"ל ו-20 בארץ. סיאנו,המפתחת שבבים לטלוויזיה דיגיטלית ניידת, החליטה לבצע ארגון מחדש של פעילותה העסקית ולמקד אותה בתחומים חדשים.

קראו עוד בכלכליסט

רוב המפוטרים בחו"ל הם מקרב מחלקות התמיכה והמכירות, בעוד שהמפוטרים בארץ - אנשי פיתוח, לוגיסטיקה ועוד. לצד הפיטורים המקיפים בחברה מתכוונת החברה לבצע שורה של קיצוצים בהוצאות התפעוליות ולהקטינם בצורה משמעותית.

מנכ"ל החברה, אלון עירוני, צילום: גיא אסיאג מנכ"ל החברה, אלון עירוני | צילום: גיא אסיאג מנכ"ל החברה, אלון עירוני, צילום: גיא אסיאג

בשיחה עם "כלכליסט" הסביר אלון עירוני, מנכ"ל החברה ואחד ממייסדיה, שמטרת הארגון מחדש היא להעמיד את החברה במצב של רווחיות תפעולית. "יש לנו מספר רב של פרויקטים בתחום הטלוויזיה הדיגיטלית. לא כולם משמעותיים, אבל צורכים זמן. החלטנו להתמקד בפרויקטים שיהיו משמעותיים עבורנו מבחינת הכנסות ורווחיות ולהפסיק את אלו שאינם כאלה".

מתכננים להתרחב אל תחומים חדשים

"ראינו שלפיתוחים שלנו יש הרבה שימושים בעולמות אחרים ואנחנו מתכוונים לעשות בהם שימוש במספר רב של יישומים. בשלב הראשון אנחנו מתכוונים להתמקד בעולם הרכב. כבר כיום יש שבבים שלנו במספר רב של כלי רכב בעולם", אמר עירוני.

"אנחנו חושבים שאנחנו יכולים להתרחב לתחומים דוגמת ניווט, תקשורת בתוך הרכב ומחוצה לו ועוד. תחום הרדיו הדיגיטלי הוא תחום שמשיק לפעילות שלנו וגדול משמעותית מתחום הטלוויזיה. ראינו הרבה תחומים שלא חסר לנו ידע טכנולוגי כדי להגיע אליהם ולהציע לחברות שאנחנו כבר בקשר איתן פתרונות טובים", הוסיף.

לדברי עירוני, החברה אינה מתכוונת לצאת לגיוס בתקופה הקרובה ולשם כך היא מבצעת את הארגון מחדש: כדי להסתדר עם ההכנסות שהיא מייצרת כיום. סיאנו, שהוקמה ב-2005, גייסה עד היום יותר מ-100 מיליון דולר. בין משקיעיה נמנים JVP , בסמר, וולדן ישראל, סטאר ישראל , DFJ ועוד.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות