אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחזיקי האג"ח בפנומנל של מרקסטון ינסו להשתלט על אחזקת הקרן בפסגות צילום: בלומברג

בלעדי לכלכליסט

מחזיקי האג"ח בפנומנל של מרקסטון ינסו להשתלט על אחזקת הקרן בפסגות

פנומנל שבאמצעותה מחזיקה מרקסטון את מניותיה בפסגות חייבת למחזיקים 100 מיליון שקל, ולבנקים 400 מיליון שקל. מחזיקי האג"ח יגישו תביעה משפטית נגד הקרן מתוך כוונה למכור את אחזקותיה בפסגות למרבה במחיר

11.05.2014, 12:51 | רחלי בינדמן

מחזיקי האג"ח של חברת פנומנל, החברה דרכה מחזיקה קרן מרקסטון בבית ההשקעות פסגות (23%), החליטו ברוב קולות לפתוח בהליכים משפטיים נגד החברה ולנסות להשתלט על ההחזקה בפסגות. פנומנל חייבת למחזיקים 100 מיליון שקל.

כפי שנחשף לראשונה ב"כלכליסט", ההסלמה במצב הקרן היא שעומדת ברקע להחלטה על צעדים אלה. לאחר שפנומנל לא העבירה את תשלום הריבית לחודש פברואר בחנו המחזיקים הכוללים את הפניקס, מנורה, איילון ואחרים את צעדיהם. במסגרת זו נבחנה  אפשרות לחבור לבנקים הפועלים ודיסקונט, להם חייבת פנומנל 400 מיליון שקל, ולהשתלט יחד על ההחזקה בפסגות - מתוך כוונה למכור אותה למרבה במחיר.

ביום רביעי התקיימה הצבעת מחזיקים, ולפי התוצאות הנחשפות כעת לראשונה הוחלט על פנייה לערכאות. את מחזיקי האג"ח מייצג עורך הדין גיא גיסין.

מכיוון שהבנקים קודמים למחזיקי האג"ח בסדר העדיפויות ל החזר החוב, המחזיקים חייבים שיתוף פעולה מצדם. בסוף 2010 יכלה מרקסטון למכור את ההחזקה בפסגות תמורת 670 מיליון שקל. כעת יסתפקו המחזיקים גם ב500 מיליון שישרתו את החוב גם להם וגם לבנקים.

רון לובש מנכ"ל מרקסטון רון לובש מנכ"ל מרקסטון רון לובש מנכ"ל מרקסטון

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות