אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טירתו של דרקולה ברומניה עומדת למכירה צילום: שאטרסטוק

טירתו של דרקולה ברומניה עומדת למכירה

הטירה המפורסמת לא הוצעה למכירה ע"י מתווכים אלא מפה לאוזן כדי "למצוא את הקונים הנכונים". בעבר דווח כי היא שווה כ-80 מיליון דולר. כיום היא ברשות צאצאי המלכה ויקטוריה

11.05.2014, 19:15 | שירות כלכליסט

המבצר המפורסם ביותר ברומניה, טירתו של דרקולה, שבין דייריו הקודמים היו ערפד ומלכה, עומד למכירה.

קראו עוד בכלכליסט

"הדיילי טלגרף" מדווח כי טירתו של דרקולה בחבל טרנסילבניה מוצעת למכירה, אולם תהליך המכירה אינו מתבצע  באמצעות סוכני נדל"ן שמציבים שלטים למכירה, אלא מפה לאוזן מתוך מטרה למצוא את האנשים הנכונים.

"אם מישהו יגיש הצעה סבירה, נבחן במי מדובר, מה הוא מציע ונשקול ברצינות את הרעיון", הסביר מארק מאייר ממשרד עורכי הדין הרצפלד ורובין בניו יורק, שמנהל את המכירה.

"ולאד המשפד" היה כלוא בה

הנכס עומד מבודד בראש גבעה. התיעוד הראשון של המבצר, הנקרא באופן רשמי "טירת בראן", הוא משנת 1211, מאז הוא שרד לא מעט פלישות וביצורים.

דרקולה הוא אמנם דמות בדיונית, אבל 'ולאד המשפד', פעל לפי הסיפורים באזור במאה ה-15 ואף נכלא בטירה למשך מספר חודשים.

טירת דרקולה ההיסטורית. האם תהפוך לאתר אירוח?, צילום: שאטרסטוק טירת דרקולה ההיסטורית. האם תהפוך לאתר אירוח? | צילום: שאטרסטוק טירת דרקולה ההיסטורית. האם תהפוך לאתר אירוח?, צילום: שאטרסטוק

בשנת 1920 הוענקה הטירה למלכה הרומנייה מריה, נכדתה של המלכה הבריטית ויקטוריה. לאחר מותה, הטירה הועברה לידי בתה הנסיכה הלנה, וזו הקימה במקום ב-1944 בית חולים לטיפול בחיילים. אולם לאחר עליית השלטון הקומוניסטי גורשה המשפחה המלכותית מהטירה ומרומניה.

לאחר נפילת משטרו של ניקולאי צ'אושסקו, הושבה הבעלות על הטירה לשלושה מילדיה של הנסיכה, שמנהלים את המקום עד היום. בכל שנה מבקרים במבצר 560 אלף אנשים, אולם הנסיכים כבר בשנות ה-70 לחייהם וחוששים שלא

יוכלו להמשיך ולתחזק את המקום.

"הטירה יקרה ללב המשפחה"

"הטירה יקרה ללב המשפחה, והיא במצב טוב בהרבה מכפי שהייתה כשהממשלה ניהלה אותה", אומר עו"ד מאייר. "אולם המטרה היא לקחת את כל הדבר צעד אחד קדימה ולפתח את היעד התיירותי הזה כך שניתן יהיה ללון במקום".

לדבריו, בתכנון להתקין מעלית זכוכית שתוביל למנהרה בהר, שתציג מופע אורקולי על דרקולה וההיסטוריה של המקום. "לכן אנחנו רוצים שהקונה ימשיך להפעיל את המקום כיעד תיירותי. זוהי האטרקציה המשמעותית ביותר ברומניה", אמר. עם זאת, מאייר אינו מוכן לציין את המחיר המבוקש, אף שדיווחים קודמים טוענים כי המשפחה הציעה לממשלה הרומנית לקנות את הטירה תמורת 80 מיליון דולר. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות