אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היבואנים מנסים לשמור על האש: קיה וטויוטה נגד יונדאי, ולהפך

היבואנים מנסים לשמור על האש: קיה וטויוטה נגד יונדאי, ולהפך

לאחר אפריל חזק מהצפוי, בענף הרכב נערכים לחודש פורה נוסף בעזרת מבצעים אגרסיביים

12.05.2014, 08:07 | תומר הדר

אפריל נחשב לחודש חלש בענף הרכב הישראלי, בעיקר בשל חג הפסח, שבו אולמות המכירה נטושים מלקוחות ומתקני המסירה של יצרני הרכב שובתים מפעילות.

קראו עוד בכלכליסט

השנה אפריל היה חזק מהצפוי. בסך הכל נמסרו בחודש שעבר 18,332 כלי רכב, עלייה של 6% ביחס לאפריל 2013 שבו נמסרו 17,276 מכוניות. הנתון מפתיע עוד יותר משום שבשנה שעברה פסח לא חל באפריל. אחד הנתונים בחודש שעבר היה התחזקות כוחה של יוניון מוטורס, יבואנית טויוטה, שהובילה את שוק הרכב הישראלי באפריל לאחר שלטון ארוך של יונדאי. במהלך אפריל מסרה טויוטה 2,406 מכוניות, לעומת 2,054 מכוניות שמסרה יונדאי. אחריהן בדירוג נכללה יצרנית קוריאנית נוספת, קיה, שמסרה 1,862 מכוניות בחודש שעבר.

יונדאי ix35. מאבק בצמרת מסירות הרכב יונדאי ix35. מאבק בצמרת מסירות הרכב יונדאי ix35. מאבק בצמרת מסירות הרכב

הסיבה לחודש החלש יחסית של יונדאי נבעה, בין היתר, גם מעיכוב במשלוח של אונייה, שהכילה דגמי i10. נוסף לחידוש פעילות היבוא, צפויה יונדאי להתחזק החודש עקב היישום בפועל של מבצע המכירות שהעניקה החברה לפני כמה חודשים על הג'יפון iX35.

בטויוטה, מנגד, מתכוננים לניסיון של יונדאי לחזור לתפוס את ההובלה במאי. כחלק ממאמץ זה, יוניון מוטורס מציעה הנחות מהותיות על דגמי היברידיים של טויטה, שכוללים הנחה על מחיר הרכב לצד הצעות לכמה מסלולי תשלומים.

גם טלקאר, יבואנית קיה, מציעה הנחות במאי. בקיה מציעים מבצע בשיתוף מועדון הצרכנות חבר, שבמסגרתו מוצעות הנחות על דגמי פיקנטו, פיקנטו ספורט וריו בהנחות. בנוסף, טלקאר מציעה את הג'יפון קיה ספורטאז' ב־140 אלף שקל במקום 150 אלף שקל, כתגובה להנחה שהציעה יבואנית יונדאי על iX35 המתחרה.

הצורך "לדחוף" רכבים חדשים אינו ייחודי רק למותגים המאכלסים את צמרת טבלת מסירות הרכב. כך לדוגמה, בקבוצת קרסו, יבואנית רנו, פונים אל מועדון הצרכנות המתחרה הוט ואל הסתדרות המורים. בין היתר קרסו מציעה מחירים מוזלים על דגמי רנו קליאו, רנו קפצ'ור ורנו פלואנס. המבצעים באים על רקע היחלשות המכירות של רנו בישראל, שנמצאת כיום במקום ה־12 בטבלת המסירות, לאחר חדירה אגרסיבית של מותגי רכב יפניים כמו מאזדה וסוזוקי. בקרסו מנסים לשפר את מצבה בטבלה במחצית השנייה של השנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
הספורטאז רכב שעושה תעבודה
אני נוהג עליו כבר למעלה משלוש שנים ומרוצה מאד שרכשתי אותו. בהתחלה אמרו לי שבה גם ישמש אותי לשטח אבל כאשר נברתי בפרטים הגעתי למסקנה שזה רכב פנאי ועד עתה הוא רק פנאי...אפשר לומר שזה יותר סוג של ג'יפ עירוני, הוא נוח לטיולים אבל לא מתאים לטיולי שטח . המחיר החדש שלהם בחודש הזה הוא טוב, בכלל כאשר משווים אותו ל ix35 אז אין מה לחשוב פעמיםי מבחינת איזה רכב עדיף
סוס מירוץ  |  12.05.14