אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאות עובדי צים מבעירים צמיגים ומפגינים מול בניין ההנהלה בחיפה

מאות עובדי צים מבעירים צמיגים ומפגינים מול בניין ההנהלה בחיפה

העובדים מוחים על השבתת המגן עליה הכריזה הנהלת החברה, לאחר שחלק מעובדי החברה מנעו בתחילת השבוע כניסת עובדי מיקור חוץ למטה הצפוני

12.05.2014, 09:43 | ליאור גוטמן

מאות מעובדי חברת הספנות צים חסמו הבוקר (ב) את בניין ההנהלה בחיפה והבעירו צמיגים כמחאה על השבתת המגן עליה הכריזה הנהלת החברה. השבתת המגן נכנסה לתוקפה הבוקר לאחר שחלק מעובדי צים בחיפה מנעו בתחילת השבוע כניסת עובדי מיקור חוץ למטה הצפוני.  

קראו עוד בכלכליסט

"ההשבתה הזו היא מכוונת לקראת השיחות של הנהלת צים עם נושיה השבוע כדי להפעיל לחץ על השרים. צים בוודאי תטען שהחברה אינה מתפקדת בגלל העובדים שלה והנושים אינם מוכנים לחתום על הסדר החוב וכי יש לוותר על מניית הזהב באופן מיידי לפני שהחברה תקרוס. זהו כמובן שקר גס. אולי כדאי שהנהלת צים תספר לשרים את האמת: כיצד הגיעה צים למצבה הקשה על ידי העסקאות הכושלות שחתמו, שחלקן נעשו עם בעלי עניין בחברה וכי לא ניתן לסמוך עליהם בשום צורה שהיא", אמר אבי שטרית, יו"ר ועד העובדים.

הפגנת עובדי צים הבוקר בחיפה הפגנת עובדי צים הבוקר בחיפה הפגנת עובדי צים הבוקר בחיפה

בסוף השבוע שעבר מנע איגוד קציני הים את הפלגת אוניית "צים איבריה" לאפריקה בטענה שהחברה מתכוונת לוותר על מניית הזהב. מדובר בתלונה דומה שמגיעה מכיוון ועד העובדים, זאת לאחר שהנהלת צים מבקשת מהמדינה שתוותר על אחזקותיה בחברה לקראת גיבושו של הסדר החוב שם. מנית הזהב מחייבת את צים להעניק שירותי ספנות בכל תנאי ולהכשיר את הדור הבא של הימאים. ביטולה מחייב החלטת ממשלה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
צים: ימי פומפי נגמרו
זה שבצים חיו בבור שומן אשרייהם וטוב להם(למפקחים למנהלי האזור,למנהלי הקווים) לי ולשאר העם בציון אין רבע ממה שיש להם או אפילו חצי אז שיפטרו אותם אז מה , ושאר עובדי צים לדוריתהם הרויחו מלא כסף זה לא רק צים בזן ח חשמל תעש, צים חברה לרא ריוחית שעשתה בטן גב המון שנים- אומרים להם הביתה לא נורוא, זה הזדמנות להראות את ערכם -אם יש -בשוק החופשי דש לגיפים, למסיבות הראותניות תמו ימי פומפי
טיטניק  |  12.05.14
1.
ויתור על מניית הזהב עלול להביא להוצאת צים מישראל
חלק מהגדרת מנית הזהב מדבר על כך שצים תשאר בישראל, הנהלתה וחבר הדירקטוריון שלה יהיו ישראלים. בויתור על מניית הזהב הזו שואפת הנהלת החברה ובעלי השליטה בה (החברה לישראל בה שולט עידן עופר) להביא לכך שניתן יהיה להוציא את צים מישראל ולמכור / למזג אותה עם חברות ספנות זרות. בכך יקיץ הקץ על צים ועל הספנות הישראלית בכלל.
אופניק  |  12.05.14