אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאחדים כוחות: עמיר בירם וקרן JTLV יחד עם חנן מור יחזיקו יחד ב-2 קניונים בעיר חריש

מאחדים כוחות: עמיר בירם וקרן JTLV יחד עם חנן מור יחזיקו יחד ב-2 קניונים בעיר חריש

חנן מור זכה במכרז לקניון בשטח 8,000 מ"ר והקרן בקניון בשטח 7,500 מ"ר; בכוונת שתי הקבוצות להקים ולנהל יחד את שני המרכזים וכך לחזק את מעמדם בנדל"ן מניב בעיר

12.05.2014, 12:18 | דותן לוי

קרן JTLV ,שבבעלות עמיר בירם, ביחד עם יהודה רחמים וזלמן בראשי יחזיקו יחד עם חנן מור בשליטה בשני הקניונים המרכזיים המתוכננים בעיר חריש. שתי הקבוצות חתמו אמש (א') על הסכם שותפות להקמת שני הקניונים הממוקמים במרכז העיר ומשתרעים יחד על שטח כולל של 15.5 אלף מ"ר. בעת שיווק הקרקעות למתחמים המסחריים בעיר זכה חנן מור בקרקע אחת המיועדת להקמת מרכז מסחרי בשטח 8,000 מ"ר ואילו הקבוצה השנייה מחזיקה בקרקע המיועדת להקמת מרכז מסחרי נוסף בשטח 7,500 מ"ר. שווי הקרקע שבבעלות מור עומדת על 19 מיליון שקל ושוויה של הקרקע בבעלות הקרן עומדת על 17 מיליון שקל.

הדמיה של המרכז המסחרי בחריש הדמיה של המרכז המסחרי בחריש הדמיה של המרכז המסחרי בחריש

הרעיון שעומד מאחורי העסקה הוא ששני הגופים יאחדו כוחות כך שכל אחד מהם יחזיק מחצית משני הקניונים והחברות ינהלו באופן שווה את הייזום והשיווק של שטחי המסחר. הסיבה לכך נובעת בין היתר מהרצון ליצור תמהיל מאוזן בעיר ולשלוט באופן כמעט מוחלט על שטחי המסחר בה. כמו כן מדובר בשני מרכזים שנחשבים לקטנים ולכן יש משמעות בהגדלת נפח המסחר בעיר אשר גם יוכל לחזק את מעמדם של בעלי השטחים אל מול השוכרים.

חריש שנמצאת כעת בשלבי בנייה מתקדמים מתוכננת להתאכלס החל מהשנה הבאה ובתוך 7 שנים צפויה לקלוט כמאה אלף תושבים שיהיוו כוח קנייה משמעותי גדול עבור רשתות קמעונאיות וחנויות. לדברי חנן מור יו"ר קבוצת חנן מור: "חריש מהווה הזדמנות נדל"נית ייחודית הן למסחר והן למגורים. השותפות עם קרן JTLV מאפשרת לנו לבסס את פעילותינו בתחום הנדל"ן המניב בחריש ובכוונתנו להקים במשותף שני קניונים, שיהוו עוגן קמעונאי משמעותי בעיר החדשה. אין לי ספק שהניסיון של קרן JTLV בתחום הקניונים ויכולות הקבוצה שלנו יזניקו את מרכזי המסחר ויהפכו אותם למובילים בחריש".

עוד הוסיף מור, כי שיווק הקניונים החל ובכוונת החברות לשווק לשוכרים המובילים במשק.

קרן JTLV הוקמה לפני שנתיים על ידי בירם - ושותפים בה גם מייסדי בית ההשקעות אקסלנס אחיו רוני בירם וגיל דויטש, יבואן טויוטה ג'ורג' חורש ואיש העסקים צביקה בירן המשמש יו"ר הקרן - רכשה עם קבוצת מוסדיים שהובילה (הפניקס, מנורה וקרנות הפנסיה של עמיתים) את קניון רננים ואת קניון סביונים מחברת מליסרון במיליארד שקל. הקרן מחזיקה ב-10% מהשליטה בקניונים והגופים המוסדיים ב-90% מהם.

מור מחזיק במקביל לפעילות המגורים גם כ-13 אלף מ"ר של שטחי מסחר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות