אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רן קיויתי: "עובדים עם האוצר על מנגנון מימון המונים לעסקים קטנים" צילום: נמרוד גליקמן

ועידת כלכליסט

רן קיויתי: "עובדים עם האוצר על מנגנון מימון המונים לעסקים קטנים"

לדברי מנכ"ל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה, שדיבר בוועידה לעסקים קטנים ובינוניים של כלכליסט, משרדו פועל עם האוצר כדי לקדם מסלול שבו עסקים קטנים יוכלו לקבל הלוואה מקרנות פרטיות

12.05.2014, 12:47 | יעל דראל

"בעתיד הקרוב נסייע לעסקים הקטנים גם בתחום המימון וגם בתחום המיקוח וההתאגדות. אחד החסרונות בעסק קטן הוא שאין לו כוח מיקוח, הוא לבד ולכן הקמנו מסלול מענקים שבו עוזרים להתארגנויות של עסקים, שמטרת ההתאגדות שלהם היא להשיג מחירים טובים יותר.בנוסף, אנו פועלים עם משרד האוצר לייצר מנגנון של מימון המונים - כדי לאפשר לעסקים קטנים לקבל הלוואות מהציבור", כך אמר היום (ב') רן קיויתי, מנכ"ל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה, בוועידה לעסקים קטנים ובינוניים של "כלכליסט" בתל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

לדבריו, בתחום המימון פועל משרד הכלכלה בשיתוף עם משרד האוצר על מנת לקדם מסלול שבו עסקים קטנים יוכלו לקבל הלוואה ממנגנון של קרנות פרטיות. "יש כסף, רק צריך לסייע לו להגיע אל העסקים הקטנים", אמר. קיויתי ציין כי "נכון להיום כ-19,517 עסקים קיבלו מאיתנו סיוע השנה ואנחנו רוצים להגדיל את המעגל הזה".

מנכ"ל הסוכנות לעסקים קטנים במשרד הכלכלה, רן קיויתי, בוועידת כלכליסט, היום, צילום: נמרוד גליקמן מנכ"ל הסוכנות לעסקים קטנים במשרד הכלכלה, רן קיויתי, בוועידת כלכליסט, היום | צילום: נמרוד גליקמן מנכ"ל הסוכנות לעסקים קטנים במשרד הכלכלה, רן קיויתי, בוועידת כלכליסט, היום, צילום: נמרוד גליקמן

"הממשלה מצטיירת כגוף מסורבל אבל יש לה הרבה כוח. בדרך כלל הממשלה מפנה את הכוח והיכולות שלה למקומות שמניבים פירות והעסקים הקטנים הם לא מגזר נצרך, הם 45% מהתוצר ו-55% מהמעסיקים במשק. הם מנוע הצמיחה - ובעיקר החדשים שבהם - ולכן הממשלה צריכה להפנות אליהם את הכלים", אמר קיויתי.

קיויתי אמר בנוסף כי מסלולי ההלוואות שהוקמו במשרד ובמשרד ראש הממשלה הניבו הצלחה - בעיקר במגזר הערבי. "בקרן שהקמנו, שבה אישרנו כ-5000 הלוואות בהיקף של 3 מיליארד שקלים, הרבה אנשים נעזרו. עכשיו היקף הקרן קופץ מ-4.5 מיליארד שקל ל-9 מיליארד. רק אחוז אחד מקרן ההלוואות האלה לא חוזר. אבל המגזר הבנקאי סובל משיעורים גבוהים הרבה יותר של 7% מכלל ההלוואות שלא הוחזרו. בנוסף, יצרנו קרן במשרד ראש הממשלה שנותנת הלוואה לנשים ערביות בכפרים, הענקנו הלוואות בהיקפים של בין 5000 ל-20 אלף שקל. כל אישה הגדילה בחודש את ההכנסה שלה למשק הבית ב-2,000 שקלים. בשביל האוכלוסייה הזו, שעובדת על שכר מינימום, זה משמעותי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות