אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורי שני: "לא למהר לקנות דירות - למרות הטבת המע"מ" צילום: אוראל כהן

אורי שני: "לא למהר לקנות דירות - למרות הטבת המע"מ"

היועץ לקבינט הדיור אומר כי "תוכלו לקנות דירות זולות יותר בשנת 2015"; בעניין האפליה בהטבות הוא אומר: "אני ושר האוצר חושבים שמי שלא שירת בצבא, לא משלם מסים ולא נמצא בשוק העבודה - לא צריך לקבל את ההטבה"

12.05.2014, 13:17 | עמית קוטלר, ynet

"אני ושר האוצר סבורים שהטבת המע"מ מגיעה למי ששירת בצבא. מי שלא שירת בצבא, לא משלם מסים ולא נמצא בשוק העבודה - לא צריך לקבל אותה. מבחיתנו זו לא אפלייה". כך אומר היום (ב') אורי שני, היועץ לקבינט הדיור של הממשלה, בראיון מיוחד לאולפן ynet בעקבות פרסום הקריטריונים אמש לזכאים להטבת המע"מ. בדבריו התייחס שני לביקורת שהוטחה מצד חברי כנסת רבים על שר האוצר, יאיר לפיד, בעקבות הפרסום.

"החוק ייצא לדרך בסוף אוגוסט"

לדברי שני, "תוכנית המע"מ היא חלק מתוכנית כוללת שמטרתה בפעם ראשונה אחרי הרבה מאוד שנים, שהמדינה תכניס את היד לכיס ותוציא בין 2-3 מיליארד שקלים מכספים שספסרה בקרקעות ובדירות אשר מכרה ביוקר - ותטיב עם מעמד הביניים". הוא הוסיף כי בכוונתו להוריד את כל מחירי הדיור - ולכן "שמנו רף נמוך של 1.6 מיליון שקלים למשרתי צבא".

עוד הודה שני כי באוצר ובקבינט הדיור לא היו מעוניינים כלל להציב רף למי שלא שירת בצה"ל, אולם היה עליהם להגיע להסדר עם היועץ המשפטי לממשלה כדי להתקדם עם החוק. "אנחנו לא רצינו בכלל להגיע לרף של 600 אלף שקל", אמר שני, "וצריך להגיד שהשמאי הממשלתי תומך ברף של 650 שקל לרכישת דירה". עוד הוסיף שני כי להערכתו, בסוף חודש אוגוסט החוק ייצא לדרך. "אני לא מפחד מבג"ץ", הדגיש.

יאיר לפיד ואורי שני (ארכיון), צילום: אוראל כהן יאיר לפיד ואורי שני (ארכיון) | צילום: אוראל כהן יאיר לפיד ואורי שני (ארכיון), צילום: אוראל כהן

שני ממליץ לזכאי חוק המע"מ לא למהר לקנות דירות גם כשהחוק יעבור. "אני קורא לכל הזכאים - אל תמהרו, המחירים יירדו, תוכלו לקנות דירות זולות יותר בשנת 2015 מ-1.6 מיליון שקלים, ודירות אפילו עוד יותר זולות בשנת 2016".

היזם יקי רייסנר, שהשתתף אף הוא בדיון באולפן ynet, ציין כי בעיניו ובעיני יזמים אחרים דווקא מדובר בתוכנית טובה ונכונה. עם זאת, הוא מודה כי "ברור שהסיבה שבמשרד האוצר הגיעו לרף של 600 אלף שקל עבור מי שלא שירת בצבא היא שאין דירות במחיר כזה. הרי אם היו דירות ב-600 אלף שקל, היו קובעים שהקריטריון הוא 500 אלף שקל". לדבריו, "בסך הכל זו החלטה טובה לתת יותר לאלה ששירתו בצבא".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות