אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משטרת ברזיל לקראת המונדיאל: "לא להתווכח עם שודדים" צילום: איי אף פי

משטרת ברזיל לקראת המונדיאל: "לא להתווכח עם שודדים"

תחלק עלונים לתיירים, ובהם תייעץ להם לא להתווכח או לצרוח בעת שוד. העלונים יפורסמו באנגלית, בספרדית ובצרפתית

12.05.2014, 15:40 | שירות כלכליסט

משטרת ברזיל תחלק עלונים לתיירים המבקרים במדינה בתקופת המונדיאל, ובהם תייעץ להם לא להתווכח או לצרוח בעת שוד, כך לפי העיתון היומי Estado de S.Paulo.

קראו עוד בכלכליסט

שוטרים ברזילאים. ישמרו על התיירים?, צילום: איי אף פי שוטרים ברזילאים. ישמרו על התיירים? | צילום: איי אף פי שוטרים ברזילאים. ישמרו על התיירים?, צילום: איי אף פי

הקמפיין תוכנן על ידי ראש הוועדה שהקימה המשטרה בעיר הגדולה ביותר בברזיל, במסגרות ההכנות שלה לקראת האירוע המרכזי של עולם הכדורגל, ומטרתו היא למנוע פשע שהופך להיות שכיח למדי בסאו פאולו: מקרי שוד שמסתיימים ברצח.

קצין המשטרה מריו לייטה אמר לעיתון כי הטיפים יפורטו בעלון שיחלקו שגרירויות וקונסוליות מארה"ב ומאירופה לתיירים שיעלו על טיסות למדינה. העלונים יפורסמו באנגלית, בספרדית ובצרפתית, וימליצו גם לא לחשוף פריטים יקרים ולא להסתובב לבד בלילות. עוד מומלץ לתיירים לוודא שלא עוקבים אחריהם.

לייטה סיפר כי בעלון ידגישו ש"אל תגיבו, תצעקו או תתווכחו" עם השודדים. "התיירים שמגיעים מארה"ב ומאירופה לא מגיעים לפה לעיתים קרובות ולא רגילים לכל סוגי הפשעים שיש פה. מכיוון שהם לא רגילים לזה, הם עשויים להגיב לתקיפה. בעזרת העלונים, הם ילמדו לא לחשוף פריטים מסוימים, להיזהר בלילות ולא להסתובב בלי ליווי".

בעיתון דיווחו עוד כי כחלק מההכנות לקראת הגעתם של 600 אלף מבקרים מחוץ למדינה למשחקי המונדיאל, שייצאו לדרך ב-12 ביוני בסאו פאולו עד ה-13 ביולי, במשטרה הוכשרו לענות לשיחות חירום גם באנגלית וגם בספרדית.

מספר מקרי הרצח אמנם נפל בשנה שעברה בסאו פאולו, אך מספר מקרי השוד המסתיימים ברצח, המכונים latrocinios טיפסו ב-9% לשיא של 9 שנים של 385 מקרים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות