אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משקיעי אורקל נגד לארי אליסון: "הוא מתנהג כמלך ולא כמנכ"ל" צילום: בלומברג

משקיעי אורקל נגד לארי אליסון: "הוא מתנהג כמלך ולא כמנכ"ל"

טוענים שענקית התוכנה מתעלמת באופן עקבי מהצבעות שלהם נגד מדיניות התגמולים של החברה; אנליסט בכיר: "אורקל היא אחת החברות הסרבניות ביותר בתחום המינהל התאגידי"

12.05.2014, 20:59 | שירות כלכליסט

חברת התוכנה האמריקאית אורקל נמצאת תחת לחץ של משקיעים הטוענים כי הנהלתה מתעלמת מקריאותיהם להגבלת שכרו של מייסד החברה לארי אליסון. אליסון, שהקים את אורקל ב־1977, הוא אחד ממקבלי המשכורות הגבוהות בארה"ב וחבילת האופציות שלו מוערכת ב־77 מיליון דולר בשנה.

קראו עוד בכלכליסט

קבוצה של קרנות פנסיה המושקעות בחברה תגיש השבוע כמה הצעות חקיקה, שעליהן יצביעו בעלי המניות באורקל בפגישת המשקיעים השנתית שתתקיים בסוף השנה. בעלי המניות דורשים זכויות גדולות יותר, בין היתר בנוגע לקביעת שכר הבכירים בחברה.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

רוב של בעלי מניות הצביע נגד מדיניות התגמולים של החברה בשנתיים האחרונות. בשנה שעברה 49% מבעלי המניות נמנעו מלתמוך בבחירתם מחדש של חברי ועדת התגמולים של החברה, ורק 39% תמכו בהמשך מדיניות התגמולים הקיימת שלה. הצבעות אלה לא נחשבו להצבעות מחייבות.

"אורקל היא אחת החברות הסרבניות ביותר בתחום המינהל התאגידי, עם מנכ"ל שמתנהג כמו מלך", אמר לעיתון "פייננשל טיימס" ויניטה אנאנד, אנליסט בכיר בפדרציה של איגודי המסחר AFL־CIO, המתאמת את צעדיהן של קרנות הפנסיה. "למחזיקי המניות יש זכות לדרוש לקבל דין וחשבון על פעולות, והם מחויבים לעשות שינויים כשהם לא מקבלים אותו", אמר.

אנאנד הוסיף שאורקל לא הגיבה למכתב ששלחה הפדרציה להנהלתה בבקשה לפתוח לדיון את נושא השכר בחברה. לקראת פגישת בעלי המניות בשנה שעברה פרסמה יועצת של אורקל תגובה בנושא חבילת הפיצויים של אליסון, שאותה כינתה "מחיר נמוך מאוד עבור המשך קבלת שירותי המנהיגות של אחד מהחלוצים הגדולים בתחום טכנולוגיית ניהול המידע בעולם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות