אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גילעד הוותיקה תבקש לצרף את יואב ערמוני לנציגות הדואר צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

גילעד הוותיקה תבקש לצרף את יואב ערמוני לנציגות הדואר

בעקבות ביקורת מהפיקוח על הביטוח, ועדת ההשקעות של קרן הפנסיה התכנסה בשנית והחליטה לבקש לצרף לנציגות את המנכ"ל הקרן

13.05.2014, 07:56 | רחלי בינדמן

נציגות מחזיקי האג"ח של הדואר, המתכננת להסלים את צעדיה כנגד החברה הממשלתית, מקבלת תוספת חיזוק. ל"כלכליסט" נודע כי בכוונת קרן הפנסיה גילעד הוותיקה, המחזיקה בכ־10% מהחוב שהנפיקה הדואר (העומד כיום על כ־370 מיליון שקל), לבקש לצרף את מנכ"ל הקרן יואב ערמוני לנציגות. הנציגות, שהוקמה בספטמבר 2013 על רקע הידרדרות במצבה הפיננסי של הדואר, כוללת את בית ההשקעות מיטב דש, הכשרה חברה לביטוח ובית ההשקעות אקסלנס. מחזיקי האג"ח מיוצגים על ידי עו"ד ארנון שגב.

באמצע אפריל נחשפה התנהלות ועדת ההשקעות של קרן הפנסיה גילעד הוותיקה בנוגע להשקעה באג"ח של הדואר. התברר כי פיני שחר, סגן בכיר לממונה על שוק ההון במשרד האוצר, שיגר לקרן מכתב חריף שהעלה טענות סביב התנהלות ועדת ההשקעות של גילעד ביחס להשקעה באג"ח הדואר ועל ההחלטה שלא לשלוח את ערמוני להתמודד על כיסא בנציגות האג"ח. פניית הממונה לקרן הגיעה על רקע פרסום שלפיו ועדת ההשקעות של הקרן, בראשות הדירקטור החיצוני יצחק דוכן, התנגדה להצעת המנכ"ל להתמודד על כיסא בנציגות.

בעקבות המכתב הוחלט בקרן שלא להאריך את כהונתו של דוכן כיו"ר ועדת ההשקעות. בפיקוח דרשו מוועדת ההשקעות לקיים דיון נוסף בשאלת ההצטרפות לנציגות לא יאוחר מ־15 במאי. במסגרת דיון שקיימה הוועדה ביום חמישי האחרון הוחלט לפעול להצטרפות לנציגות. ל"כלכליסט" נודע כי בכוונת הקרן לפנות לנאמן האג"ח, חברת הרמטיק נאמנויות, ולבקש להצטרף לנציגות או לחלופין להביא להצבעת כלל מחזיקי האג"ח את הבקשה להצטרף לנציגות.

מקרן הפנסיה גילעד הוותיקה נמסר: "ועדת ההשקעות של גילעד החליטה בעבר כי תשקול את עמדתה בעניין ההצטרפות לנציגות מחזיקי אג"ח דואר מעת לעת ובהתאם לנסיבות. בחלוף כמה חודשים ועדת ההשקעות בחנה פעם נוספת את מצבה של חברת הדואר, והחליטה להצטרף לנציגות מחזיקי האג"ח".

יואב ערמוני יואב ערמוני יואב ערמוני

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות