אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יזמים ביהוד-מונוסון: אלפי דירות בתוכניות פינוי־בינוי מתעכבות צילום: חן גלילי

יזמים ביהוד-מונוסון: אלפי דירות בתוכניות פינוי־בינוי מתעכבות

לדברי היזמים הסיבה לעיכובים היא כי מאז הבחירות העירייה לא מכנסת את הוועדה המקומית לתכנון ובנייה. העירייה: "הנושא נבדק עם מומחים מקצועיים בתחום"

13.05.2014, 11:34 | דותן לוי
אלפי יחידות דיור שנמצאות בהליכי תכנון ורישוי ביהוד מתעכבות כיוון שהעירייה לא מכנסת את הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה. מדובר בפרויקטי התחדשות עירונית ובעיקר פינוי־בינוי, והיזמים טוענים כי נגרמו להם נזקים כספיים ונפגע האמון ששרר בינם לבין הדיירים. כך למשל, חברת בונה הצפון, שבבעלות פנחס אולשביצקי, הגישה ב־13 באפריל ערר לוועדה המחוזית לתכנון ובנייה, שבו היא מעלה טענות קשות נגד עיריית יהוד־מונוסון, שלטענתה מונעת קידום פרויקט שלה ברחוב העצמאות ביהוד.

בכתב הערר נטען כי הסיבה לעיכוב היא הוועדה המקומית שלא דנה במתן היתרי בנייה למתחם. בערר נכתב כי כבר ב־2010 חתמו הדיירים על ההסכם לפינוי־בינוי, וב־2011 ביקשו היתרי בנייה ל־128 יח"ד. החל מיוני 2013 ולאחר כניסת ראש העירייה יעלה מקליס לתפקידה, התקיימו עמה ועם מהנדסת העיר פגישות, ולטענת היזם התחייבו השתיים לקדם את קבלת ההיתרים. בשיחה עמו אמר אולשביצקי כי "במשך תקופה ארוכה לא מכנסים את הוועדה ויש קיפאון מוחלט. אני ממתין לוועדה כבר 11 חודשים". לדברי עו"ד אלדר אדטו, המייצג דיירים בפרויקטים בעיר, בכל הפרויקטים המעוכבים שהוא מעורב בהם היזמים קיבלו את ברכת ראש העיר ומהנדסת העיר. כאמור, היזמים מפנים אצבע מאשימה אל ראש העירייה החדשה, שמאז שנבחרה הפרויקטים החלו להיתקע.

פינוי בינוי (ארכיון), צילום: חן גלילי פינוי בינוי (ארכיון) | צילום: חן גלילי פינוי בינוי (ארכיון), צילום: חן גלילי

מעיריית יהוד־מונוסון נמסר בתגובה: "יהוד־מונוסון היא אחת הערים שבהן יש הכי הרבה תוכניות להתחדשות עירונית בהשוואה ארצית. הנושא נבדק עם מומחים מקצועיים בתחום, וזאת כדי לאפשר פיתוח באיכות גבוהה. על בסיס זה יידונו התוכניות, כל אחת במועדה בוועדה העירונית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות