אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעיטת קרן צילום: אוראל כהן

בעיטת קרן

תחושת הבטן של משקיעי קרן אור היתה מוצדקת - הם היו לכאורה חלק מפירמידת השקעות

13.05.2014, 08:32 | תומר גנון

תחושת הבטן של משקיעי קרן אור היתה מוצדקת: הם היו לכאורה חלק מפירמידת השקעות. דו"ח המפרקים מספר את הסיפור: מי ששם ראשון את כספו קיבל תשואות גבוהות, שמומנו באמצעות הכספים של המשקיעים שהצטרפו בהמשך הדרך.

חיליק טפירו הבטיח למשקיעים תשואות חלומיות על השקעה בפרויקטים של תמ"א 38, אך השתמש בכספם גם כדי להפוך למלווה בריבית ולממן חברות פרטיות שלו. הכעס של המשקיעים לא צריך להיות מופנה רק לטפירו. תלונה נגדו כבר הוגשה למשטרת תל אביב בדצמבר 2013, וטיפול הולם בה אולי היה מביא חלק מהמשקיעים בקרן אור למקום אחר היום.

שמואל מנדזיצקי, הבעלים לשעבר של מחסני חשמל, הגיש תלונה בטענה שטפירו הפר לכאורה צו בית משפט. טפירו השתלט אז על בית ההשקעות אלפא פלטינום של עמי סגל, שבו השקיע מנדזיצקי. כשסגל נקלע לקשיים, השופט חאלד כבוב הורה על דיספוזיציה בנכסיו. לטפירו הצו לא הזיז. לטענתו, סגל היה חייב לו כסף, אז הוא העביר לבעלותו את אלפא פלטינום כדי לקזז את החוב.

כבוב אמר במפורש כי זו הפרה של החלטתו. אולי אם המשטרה היתה מסיימת את בדיקתה באלפא פלטינום, טפירו היה מגלה שקיפות רבה יותר כלפי המשקיעים ומצהיר שכספם מיועד גם למימון עסקיו האחרים, ובהם אלפא. אז אולי חלקם היו חושבים פעמיים לפני שהשקיעו אצלו.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות