אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הושג הסדר טיעון: 4 חודשי עבודות שירות לאייל גולן על העלמת מס צילום: דנה קופל

הושג הסדר טיעון: 4 חודשי עבודות שירות לאייל גולן על העלמת מס

הזמר, שנאשם בהעלמת מס בסכום של 2.5 מיליון שקל, הגיע להסדר עם רשות המסים. במסגרת ההסדר יוטל קנס כספי על חברת ההפקות של גולן, אולם טרם הוחלט מה יהיה גובהו. ההסדר טעון אישור של ביהמ"ש

13.05.2014, 15:43 | זוהר שחר לוי

הזמר אייל גולן, הנאשם ביחד עם אחרים בהעלמת הכנסות בסכום של 2.5 מיליון שקל, הגיע להסדר טיעון עם רשות המסים לפיו הוא צפוי לבצע 4 חודשי עבודות שירות, כך הודיעו הצדדים היום (ג') לבית משפט השלום בתל אביב. ההסדר טרם אושר על ידי בית המשפט.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת ההסדר יוטל קנס כספי על חברת ההפקות של גולן, ליאם הפקות, אולם טרם הוחלט מה יהיה גובה הקנס. הצדדים הציגו את ההסדר בפני השופטת לימור מרגולין-יחידי שתמסור את הכרעת הדין בעניינו של הזמר בשבוע הבא.

אייל גולן. "הגיש חשבוניות פיקטיביות כדי להקטין את תשלום המע"מ", צילום: דנה קופל אייל גולן. "הגיש חשבוניות פיקטיביות כדי להקטין את תשלום המע"מ" | צילום: דנה קופל אייל גולן. "הגיש חשבוניות פיקטיביות כדי להקטין את תשלום המע"מ", צילום: דנה קופל

המגעים להסדר הטיעון בין סנגוריו של גולן לבין נציגי הפרקליטות החלו לאחרונה ובדיון שהתקיים בחודש שעבר הודיעו הצדדים לשופטת השלום בתל אביב, לימור מרגולין-יחידי, כי הם נמצאים "בישורת האחרונה של משא ומתן בינינו, שייתר את הצורך בשמיעת הראיות". לפיכך, קבעה השופטת דיון נוסף בעניינו. לפי הסדר הטיעון, התיקון העיקרי בכתב האישום הוא המרת העבירה שותף לדבר עבירה שיוחסה לגולן בעבירה של אחריות מנהל.

באוקטובר האחרון הגישה רשות המסים כתב אישום נגד הזמר ונגד חברת ההפקות שבבעלותו "ליאם הפקות" המייחס להם הלמת הכנסות בגובה 2.5 מיליון שקל וכן הגשת דו"חות כוזבים. ביחד עם גולן הואשמו גם מנהלים בכירים בחברת ליאם הפקות, גולן שרעבי ואריק בני משה.

לפי כתב האישום, גולן ביחד עם המנהלים, העלימו הכנסות מהופעות באירועים פרטיים ועל ספינות נופש, הגישו חשבוניות פיקטיביות על מנת להקטין את תשלום המע"מ בו היו חייבים על עסקאות שלא התקיימו בפועל וכן הגישו דו"חות כוזבים לרשות המסים.

במסמך שהגיש בא כוחו של גולן, עו"ד עודד הכהן ממשרד וינרוט, לבית המשפט בימים האחרונים צוין כי בין הצדדים מתנהל משא ומתן המצוי עתה "בשלביו הסופיים". הצדדים, כך לפי ההודעה, עברו כברת דרך ארוכה לקראת ההסדר "ונותרו בו רק פרטים טכניים". ההסדר עצמו, צוין, יוסדר כבר בשבוע הקרוב.

עו"ד ד"ר יעקב וינרוט ודב וינרוט ממשרד עורכי הדין ד"ר י. וינרוט ושות', המייצגים את גולן, מסרו בתגובה: "לאחר ישיבות מרובות עם רשות המסים, הגענו לכתב אישום מתוקן המבטא נכונה את התשתית הראייתית שהצטברה בתיק, שעל פיה אחריותו של אייל גולן נובעת מהיותו מנהל בחברה ללא נטילת חלק במעשים עצמם ומבלי שידע עליהם. לא ניתן אלא להחמיא לרשות המיסים על שהתעלמה מרעשי הרקע, ובחנה את חומר הראיות בצורה עניינית ומקצועית, תוך קבלת החלטות בהתאם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
אייל גולן
האם מפני שהוא מרוקאי הוא קיבל רק עבודות שרות? לו היה אשכנזי היה הולך לכלא. זה ממש הפוך על הפוך, איפה כל אלו שצועקים שצדק חייב להיות, איפה כל אלו שצועקים שמפלים את הספרדים? איך אמר אייל גולן בתביעה שהיגיש נגד הבחור שגילה את שמו באינטרנט? הוא פושע הוא חייב לעמוד לדין, נכון אייל גולן, אתה גנבת, ולא כסף קטן גנבת, ואתה לא מסכן, שופט הגון וישר היה מכניס אותך לכלא, אבל בפרקליטות שהפרקליטים שם עצלנים, ומעדיפים עיסקות טיעון, יצאת בזול. (למה עיסקת טיעון? הכל היה ברור, היו כל הנתונים, ולא היה ספק, אז למה עיסקת טיעון? לפרקליטות ולאלוהים פיתרונים)
צדוק , דרום  |  13.05.14
לכל התגובות