אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי המנהל והמשק בהדסה יקיימו אסיפות הסברה: "האוצר נסוג מההבנות" צילום: מיקי אלון

עובדי המנהל והמשק בהדסה יקיימו אסיפות הסברה: "האוצר נסוג מההבנות"

מוקדם יותר סירב השופט דוד מינץ לכפות את השינויים בהסדר שביקשה המדינה; המשמעות: אם לא יושגו הסכמות בין הדסה למדינה - לא יכונסו אסיפות הנושים ביום חמישי כדי להצביע על התוכנית החד צדדית של הנאמנים

13.05.2014, 20:16 | ענת רואה ומיקי פלד

שוב שיבושים בהדסה? הלילה יימשכו השיחות בין הנהלת בית החולים והנאמנים לנציגי ועדי הרופאים, עובדי המנהל והמשק והאחיות. עובדי המנהל והמשק אף הודיעו לפני שעה קלה כי יקיימו מחר אסיפות הסברה, לאחר שלדבריהם, גם במתווה וגם בתגובת משרדי האוצר והבריאות למתווה יש נסיגה מההבנות שהושגו בשבוע שעבר.

לדברי העובדים, במסגרת ההבנות שהושגו בשבוע שעבר הם הסכימו לפיטורים או פרישה של 275 עובדים; ואולם במתווה עצמו כתוב "משרות" - דבר שעשוי להביא לכך שמספר המפוטרים יהיה גדול יותר, שכן חלק מהעובדים מועסקים במשרות חלקיות. כמו כן, בתגובת האוצר נכתב כי המדינה מתנגדת להחזר אוטומטי של קיצוץ השכר עוד 10 שנים, ומעוניינת להתנות זאת במצבו הכלכלי של בית החולים.

קראו עוד בכלכליסט

מוקדם יותר הערב סירב השופט דוד מינץ להתערב במו"מ בין המדינה לנאמני הדסה ולכפות את התיקונים שדרשה המדינה בתוכנית ההסדר המוצעת. עם זאת, השופט כתב בהחלטתו כי ברור שללא הסכמת המדינה לא ניתן להגיע לתוכנית הבראה כוללת ואף הוסיף כי לבית המשפט אין סמכות לכפות על המדינה לשאת במימון תוכנית ההבראה. לכן כתב השופט כי הוא "מודה" לפרקליטיה של המדינה על "העדכון", אך מצד שני דווקא בשל העובדה שלא ניתן לכפות הסכמה אלא על הנושים במסגרת החוק, קיימת חשיבות עליונה להגיע לכלל הסכמה כוללת בכל הסוגיות השנויות במחלוקת.

דוד מינץ, צילום: אלכס קולומויסקי דוד מינץ | צילום: אלכס קולומויסקי דוד מינץ, צילום: אלכס קולומויסקי

בשולי החלטתו הוסיף מינץ לתשומת לב הנאמנים כי אין טעם להגיש הצעה לפני הנושים המבוססת על הסכמות שהמדינה אינה שותפה להן. המשמעות היא כי אם לא יושגו הסכמות בין הדסה למדינה – לא יכונסו אסיפות הנושים ביום חמישי בכדי להצביע על התוכנית החד צדדית שהגישו הנאמנים.

הבוקר הודיעה המדינה לשופט על התנגדותה לשלל סעיפים והתניות שהופיעו בתוכנית ההסדר של הנאמנים, אשר אקסלרד וליפא מאיר. המדינה דרשה מהשופט להורות על הכנסת שינויים בתוכנית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות