אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק דיסקונט מקצץ 15% מהבונוס של היו"ר יוסי בכר צילום: רמי זרנגר

בנק דיסקונט מקצץ 15% מהבונוס של היו"ר יוסי בכר

הקיצוץ נעשה על רקע סכסוך העבודה בבנק, לאחר תלונות העובדים על הבונוסים של היו"ר והמנכ"ל

13.05.2014, 21:48 | ערן סוקול

בנק דיסקונט מבקש לאשר מענק שנתי בגובה 2.16 מיליון שקל ליו"ר יוסי בכר על ביצועי השנה החולפת, אף שבכר זכאי למענק של 2.55 מיליון שקל בהתאם לתוכנית התגמול שאישרו בעלי מניות הבנק. בכר נאלץ לוותר על כ־15% מהמענק שלו על רקע סכסוך העבודה שהוכרז בבנק לפני שנה וכדי להתאים את התגמול למדיניות שגיבש הבנק לאחרונה. אתמול הודיע הבנק על זימון אסיפת בעלי מניות מיוחדת לצורך אישור המענק לבכר.

קראו עוד בכלכליסט

יוסי בכר יוסי בכר יוסי בכר

עובדי דיסקונט הכריזו על סכסוך עבודה באפריל 2013 בשל כוונת ההנהלה לנקוט צעדי התייעלות. הצדדים ניהלו שיחות בניסיון להגיע להסדר, ובמסגרת זו העלה הוועד את מורת רוחו באשר לבונוסים שעשויים לקבל היו"ר בכר והמנכ"ל היוצא ראובן שפיגל. הסכסוך הסתיים בסוף מרץ, מעט יותר מחודש מאז נכנסה לתפקיד המנכ"לית לילך אשר טופילסקי, שהצליחה להשיג שקט תעשייתי תמורת המתקת תנאי השכר בבנק.

אם יאושר המענק על ידי בעלי המניות, תעמוד עלות שכרו של בכר ב־2013 על 4.07 מיליון שקל - מתוכם משכורת בעלות של 1.95 מיליון שקל, מענק של 2.16 מיליון שקל, תנאים סוציאליים בעלות של 839 אלף שקל, הטבות שונות בעלות של 139 אלף שקל ותשלום מבוסס מניות שלילי של 1.02 מיליון שקל (שיערוך שלילי בשל ירידת ערך האופציות).

בכירי הבנק ויתרו בשנה הקודמת על המענק שלהם עבור שנת 2012. בדו"חות הכספיים של הבנק נכתב כי החלטה זו התקבלה "בהמשך לצעדי החיסכון וההתייעלות שאותם נוקט הבנק ותוך שימת לב לרוח הציבורית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות